KİTAP ÖNERİLERİ

Zero to One: Notes Startups, or How to Build the Future by Peter Thiel Kitabı

Kitabı Türkçe’ye 0’dan 1’e Girişimlerde Gelecek Nasıl Oluşturulur? Şeklinde de çevirilebilir. Kitabın yazarı başlıkta da belirttiğimiz üzere Peter Thiel. Peter Thiel 1967 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir ve Peter Thiel dijital dünyanın en zengin girişimcileri arasında gösterilmektedir. Yine Forbes’a göre serveti 2015 yılındaki hesaplamalara göre 3,3 milyar dolardır. Peter Thiel aynı zamanda PayPal, Founders Fund gibi şirketlerin de kurucuları arasındadır.

Kitapta asıl anlatılmak istenen ise yeni şeyler üretmenin ve icat etmenin dünyayı ve şirketinizi çok önemli yerlere getireceğidir. Bu bağlamda asıl yapılması gereken ise yeni şeyler üretmeye insanları teşvik etmek yönlendirmektir.

Aynı zamanda kitap girişim yapmak isteyen ve girişimlerini yeni şeyler üreterek bir üst seviyeye taşımak isteyenlere rehber olacak nitelikte bir kitap. Kitap bu özelliğiyle girişimcilerin mutlaka okuması gereken kitaplar arasında gösterilmektedir.

Kitap’ta Peter Thiel’in girişimcilik ve iş hayatında karşısına çıkan sorunlarla nasıl başa çıktığını gerçek örneklerle anlatması sebebiyle okuyucuya da kendi hayatına uygulayabileceği ve karşılaştığı sorunlarla başa çıkmasında önemli avantajlar sağlayacaktır.

 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey