SİNEMA

Zeka Pırıltısı Flash Of Genius Filmi Hakkında

Kobiler ve işletmeler aynı zamanda firmalar için yaratıcı fikir bulmayı bu yaratıcı fikri savunmayı, aynı zamanda da zorluklarla baş etmeyi öğretmesi açısından ders çıkarılacak ve örnek alınacak bir filmdir. Tüm girişimcilerin ve girişim yapmayı düşünenlerin mutlaka izlemesi gereken bir film. IMDB puanı 7,0 alarak geçer not almayı başarmıştır.

Zeka Pırıltısı  Flash Of Genius Filmi Oyuncuları

Yapımı : 2008 – ABD

Tür : Biyografi ,  Dram

Süre: 119 Dak.

Oyuncular : Dermot Mulroney ,  Lauren Graham ,  Greg Kinnear ,  Aaron Abrams ,  Alan Alda

Senaryo : Philip Railsback ,  John Seabrook

Yapımcı : Roger Birnbaum ,  Gary Barber

 

Zeka Pırıltısı  Flash Of Genius Filmi Özeti

Film gerçek bir hayat hikayesinden alınmaktadır. Bir dönem yağmurda arabanın nasıl kullanılacağı üzerine otomotiv firmaları yoğun kafa yormaktadırlar. Bu noktada mütevazi bir üniversite hocası olan Robert Kearns bu keşfi gerçekleştirmiş ve bu keşfini büyük bir otomotiv firmasıyla paylaşmıştır. Başta ne kadar önemli bir buluşa imza attığının farkında olmayan Robert Kearns bu dönemde de yapılan görüşmeler sonucunda (firmanın da aşırı ilgisiyle birlikte) ne kadar değerli bir buluş icat ettiğinin farkına varmıştır.

Sonraki süreçte ise firma ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda proje belli bir noktaya ulaştıktan sonra otomotiv firması Robert Kearns’ı illegal bir şekilde kapsam dışına itmiştir. Film de aslında bu süreçten sonra oluşan hukuk mücadelesini, hak arama çabalarını, fikir koruma süreçlerini anlatmaktadır. Robert Kearns dava ve mahkeme sürecinde o kadar çok konuya eğilmiştir ki hukuk kitaplarını okuyarak bir avukat kadar hukuk bilgisine sahip hale gelmektedir. Öyledir ki Robert Kearns mahkemede savunmasını oğluyla birlikte yapmıştır.

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey