Başarılı Kadın Girişimciler

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Son Etkinliğini Düzenledi

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği 2012 yılından bu yana tam da adına uygun şekilde yönetim kurullarında kadın sayısı artsın diye çok önemli bir proje yapıyor işte içinde dayanışmanın oldu O proje

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Eş Başkanı Hange Yaşargil konuya ilişkin yaptığı açıklamada:

“Bütün dünyada yönetim kurullarında ki kadın oranı çok düşük. Bugün yönetim kurulunda daha yüksek sayıda kadın istiyorsak ve doğrusu bu dünya için ülkemiz için ekonomimize şirketlerimiz için buna müdahale etmek gerekli.”

İşte tam da bu noktada yönetim kurulunda kadın Derneği 2012 yılında harekete geçti Holdinglerin yönetim kurullarında kadın sayısı artsın diye bir proje hayata geçirdi.

Yönetim Kurulunda Kadın Derneğinin İşleyişi Nasıldır?

Holdinglerin yönetim kurulu başkanları başka şirketlerdeki kadın çalışanlarla 18 ay boyunca deneyimlerini paylaşıyor. Yani mentor menti ilişkisi kuruyor.

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Eş Başkanı Hange Yaşargil açıklamalarına ise şu şekilde devam etti. Her mentor başka bir şirketteki üst düzey yönetici kadına yönetim kurulunun inceliklerini anlatarak onların oraya hazırlanmasını sağlıyor.

Yeni Dönemde Neler Olacak?

Yeni dönemin mentor-menti eşleşmeleri özel bir törenle yapıldı. 50 mentor 50 mentii seçildi. Gecenin açılışını yönetim kurulunda kadın Derneği danışma kurulu başkanı Suzan Sabancı Dinçer yaptı.

Suzan Sabancı Dinçer Konuya İlişkin Yaptığı Açıklamasında;

“Türkiye’de bizim gördüğümüz şu andaki verilere göre toplam yönetim kurulu üyeleri arasında kadın yönetim kurulu üyesi sayısı sadece yüzde 14. Hedefimiz bu rakamın bir şekilde artmasını sağlamak.” şeklinde konuştu.

Bu dönemin mentilerinden biri de Doğan TV Holding İnsan Kaynakları Yönetimi Grup Başkanı Yasemin Merih Alparslan oldu. Mentoru ise Allianz Hayat Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran Symes oldu.

Bu dönemde Mentorluk iki dönemlik mentorluk yapan Doğan TV Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ. Yalçındağ Yapı Kredi Bankası Mali İşler Grup Direktörü Seda ikizler ile 18 ay boyunca deneyimlerini paylaşacak.

Törene katılan bir diğeri ise diğer dönemin mentilerinden olan Kanal D Yapım Şirketleri CEO’su Özge Bulut Maraşlı  yönetim kurulunda kadın programı ekonomiyi yönlendiren kurumların en üst yönetim mercilerinde daha fazla kadın olmasını hedefliyor. Bu sebepten Bu programlara devam edecekler

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey