POS CİHAZLARI

Yeni Nesil Yazarkasa Pos Fiyatları Neye Göre Değişir?

Önceki yazılarımızda Yeni nesil Yazarkasa Pos Cihazı veren Bankalar, Yeni nesil yazarkasa seçerken dikkat edilmesi gerekenler ve yeni nesil yazarkasa pos geçiş zorunluluğu gibi konulara değinmiştik. Bu yazımızda ise bankalardan ciro tahhütlü yazarkasa pos cihazı almak yerine kendiniz yazarkasa pos cihazı almaya karar verdiniz bu noktada hangi kriterlere dikkat etmek gerekir aynı zamanda yazarkasa pos fiyatlarının neye göre değiştiği gibi birçok konuyu vurgulamak istedik. Böylece yeni nesil yazarkasa pos cihazı alırken özelliklerin karşılaştırması yapmak sağlıklı olacaktır.

  • Yeni nesil yazarkasa pos ta ilk işlem vergi dairesinden alınan yazar kasa izin belgesini ürünü alacağınız markaya tebliğ etmeniz. İzin belgesi alınmadan markalar cihaz teslimatı yapamayacaklardır.
  • Mali hafıza yılı isteğinize göre 10 yıl olanlar bulunmakta (3650 gün yazar) 15 yıl olan yeni nesil yazarkasa pos lar bulunmakta. Fiyatı uygun olan grupta (1.000 TL- 1.200 TL) civarında genelde 10 yıllık hafıza fiyatı biraz daha yüksek olan (1.200 TL-1.500 TL) yeni nesil yazarkasa pos da 15 yıllık mali hafıza bulunmaktadır.
  • Fiyatı uygun olan grupta düşük mhz yani işlem hızına rastlamak mümkündür. Yani düşük fiyatlı yeni nesil yazarkasa poslarda 65 mhz gibi fiyatı nispeten yüksek olan yeni nesil yazarkasa poslarda ise genelde 400 mhz işlemci hızına rastlamak mümkündür. Mhz bir işletmenin yeni nesil yazarkasa pos’da işlem yapma hızını ifade eder.
  • Elektronik Kayıt Ünitesinde Toplam Satır sayısı fiyatı uygun olan yazarkasa poslar için genelde 1,2 milyon civarındadır. Fiyatı nispeten pahalı olanlar için Elektronik Kayıt Ünitesinde Toplam Satır sayısı 4 milyon ve 5 milyon olarak değişmektedir.

yeni-nesil-yazarkasa-pos-fiyatlari

  • Hafıza boyutu da yine yeni nesil yazarkasa pos’larda önemlidir. Genelde 512 MB hafıza bulunmaktadır. Fiyatı nispeten düşük olanlarda bu hafıza boyutu biraz daha düşüktür. Yine bazı cihazlarda ek hafıza kartıyla bellek kısmının 2GB’a kadar yükseltilebilmesi mümkündür. Cihazı alırken hafıza boyutuna dikkat ederken aynı zamanda ek hafıza kartı eklenip eklenemediğini de kontrol etmek sormak gerekir.
  • Cihaz ağırlığı da yeni nesil mobil yazarkasa pos cihazlarında önemli bir etken olabilir. Genelde cihaz ağırlıkları 800-900 gram arasında değişmektedir. Fiyat arttıkça hem boyut hem de cihaz ağırlığı düşmektedir. Fiyatı nispeten yüksek olan cihazlarda (1600 TL-1800 TL) arasında 400-500 grama kadar ağırlık düşmektedir.

Not: Yazarkasa Pos Geçiş Zorunluluğu 2017 Yılına uzatıldı. Konu hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey