SİGORTA

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası Teminatları

Önceki yazılarımızda yabancı uyruklu sigortalarının ne olduğuna ve yabancı uyruklu sigortalara değinmiştik. Bu yazımızda ise yabancı uyruklu sigortaların teminat yapılarına ve sigortanın kapsam dışı bıraktığı haller konusunda bilgilendirme yapalım istedik. Ayrıca bekleme süreleri ile ilgili de bilgi almak isterseniz bekleme süreleri isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

  • Anlaşmalı hastanede yatarak tedaviler limitsiz olarak karşılanmaktadır ve katılım payı bulunmamaktadır. Yani anlaşmalı hastanede yatarak gerçekleşen ameliyat vb uygulamalar katılımsız olarak sigortalıya sunulmaktadır. Anlaşmalı hastanelerdeki ayakta tedavi limiti ise 2.000 TL’dir %40 sigortalı katılım payı bulunmaktadır.
  • Sigorta poliçesi yaptıracağınız özel sağlık sigortası şirketlerinin anlaşmalı hastane listesinde bulunmayan yani anlaşmasız hastanede görülecek yatarak tedavi uygulamalarında Hazine Müsteşarlığının belirlemiş olduğu limitler ise şu şekildedir:
  • Anlaşmasız hastane yatarak tedavi teminatının yıllık limiti 20.000 TL’dir. Aynı zamanda bu miktarın %20’sine sigortalı katılmak durumundadır. Belirttiğimiz gibi bunlar asgaride olması gereken teminatlar sigorta şirketinin sigorta teminat poliçeleri bu limitlerden daha farklı olabilir. Limitler konusunda destek almak isterseniz size buradan yardımcı olabiliriz.
  • Hazine müsteşarlığının belirlemiş olduğu limitlere buradan ulaşabilirsiniz. Özel sağlık sigorta şirketleri bu teminatların haricinde de ekstra teminatlar da belirleyebilir. Bunun için sigorta şirketlerine veya sigorta acentelerine başvuru yapılabilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BAŞVURU

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortasında Kapsam Dışı Olan Haller (Sigorta Şirketleri arasında farklılıklar gösterebilir)

  • Doğum ve Hamilelik giderleri
  • Diş ve Diş Tedavileri
  • Doğuştan gelen hastalıklar
  • Sigorta Poliçesi başlamadan önce oluşan hastalıklar kapsam dışıdır
  • Güneş Gözlüğü ve gözlükler
  • Estetik ameliyatlar

 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey