SİGORTA

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortalarında İlk Yıl Kapsam Dışı/Bekleme Süresi Olan Hastalıklar

Önceki Yazımızda Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortalarının ne olduğunu ve yabancı uyruklu sağlık sigortası teminatlarının neler olduğu konusuna değinmiştik. Bu yazımızda ise sigortanın yaptırılmasından sonra ilk yıl için sigorta şirketlerinin karşılamadığı hastalıklar ve tedavi konularına değineceğiz. Kapsam dışılık durumu sigorta şirketlerine göre farklılık göstermektedir. Daha fazla detay için Tuğba Coşkun‘dan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortalarında İlk Yıl Kapsam Dışı Bırakılan Teminatlar

  • Sigorta şirketinden sigorta şirketine göre farklılık gösterse de genelde aşağıdaki hastalıklar ilk yıl kapsam dışında bırakılmaktadır.
  • Kalp, Kanser, Organ Nakli ve Organ Yetmezliği, Adhezyolizis, Kronik Hastalıklar (Diyabet, Hipertansiyon KOAH,MS vb.), Fıtıklar,
  • Hemoroit /Anal Fistül, Anal Fissür/Anal Apse Perianal Apse,Bartolin Absesi/Kisti, Meme Hastalıkları, Bademcik, Geniz Eti, TiroitBezi
  • Hastalıkları/Guatr, Orta Kulak İltihabı, Katarakt, Glokom ve Retina Hastalıkları, Disk Hastalıkları(Diskopati), Safra Kesesi ve Safra Yolu Hastalıkları, Üriner Sistem Taşı, Over Kisti, Myom ve Prostat Hast. Sinüs Pilonidalis, her türlü selim tümör- Kitle- Polip-Lipom-Nevüs Siğil (Verruca), Kist, Karpal Tünel Sendromu, Ulnar Tünel Sendromu, Varis, Koksartroz,gastroözofajial reflü, peptik ülser, otoskleroz, endometriozis, endometrioma, sinüzit, higroma, stres inkontinans, sistorektosel, omuz ve diz cerrahisi (menisküs, kıkırdak, sinovya ve bağ lezyonları, vb.)

DETAYLI BİLGİ İÇİN BAŞVURU

  • Her türlü fizik tedavi ve rehabilitasyon masrafları, algoloji uygulamaları (Özel şartlarda belirtilen acil durumların tanımına uyan haller hariç), şirketimizdeki ya da kazanılmış haklarının verilmesi şartıyla önceki şirketindeki ilk sigortalanma tarihini takip eden 12 ay boyunca sigorta kapsamı dışındadır.
  • Oda-Refakatçi, Yoğun Bakım Ünitesi teminatları ve toplamda tüm yatarak tedavi teminatları için, masraflar teminat limitleri dahilinde en çok 180 gün için karşılanır. Yoğun bakım ünitesi teminatı maksimum 90 gün ile sınırlıdır.
Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey