GÜNCEL KONULAR

Volvo’dan Bisikletçilerin Farkedilmesini Sağlayan Ürün: Life Paint

Dünyada bisiklet kullanımında genel bir artış olduğu hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Bisiklet kullanıcı sayısındaki artışın ardından bisikletçilerin güveliklerine yönelik ürünlerin de arttığını söyleyebiliriz. Bisikletilerin kolay farkedilmesini sağlayan ürün Volvo’nun ürettiği Life Paint Sprey yazımızın konusu olacak.

Yukarıda kısaca girişini yaptığımız üzere gerek araçların artışından kaynaklı olarak trafik yoğunluklarından, gerek benzin sarfiyatından kaynaklı dünyanın kirlenmesi, gerekse sağlıklı yaşama arzusundan kaynaklı olarak son yıllarda hem ülkemizde hem de dünyada bisiklet kullanıcılarında önemli artış olduğunu söyleyebiliriz.

Bisiklet kullanımındaki artış bisikletçilerin de aynı oranda güvenlik risklerinin de artışına sebep olmuş. Kazaların artışının ardından bisikletçilerin de güvenliğinin nasıl sağlanacağı üzerine kafa yoran Volvo araçlarında sağladığını güvenlik politikasını araç kullanmayan kişilere de sağlayarak önemli bir ürün geliştirmiş olup hem de sosyal da bir sorumluluğun altına imza atmış oldu.

Life Paint Nedir?

Life Paint kısaca gece karanlığında bisikletin ve bisikletçinin diğer kişiler tarafından farkedilmesini sağlayan kişinin gece karanlığında parlamasını sağlayan Sprey olarak tanımlanabilir.

Life Paint özellikle İngiltere pazarında ortaya çıkmış yine Volvo İngiltere’nin ürettiği bir ürün olarak lanse edilmiştir.

Her yıl İngilterede ondokuzbin bisikletçinin kazalara karışması ürünün çıkması sağlayan en önemli sebep olarak gösteriliyor. Kazaya karışan bisikletçilerin önemli bir kısmı da gece kullanımlarından kaynaklanmakta.

Ürünün sadece geceleri bisiklet binme meraklısı olan kişilerin daha çok faydalanacağını belirtmek gerekir. Ürün yapısı gereği geceleri kişilerin farkedilmesini sağlamak üzere kurgulanmış.

 

Ürünün kullanımı üç aşamalı

İlk aşamada bisiklet kullanmak üzere giydiğiniz giyisileri giyiyorsunuz ardından giyisilerinize sprey’i sıkıyorsunuz.

İkinci aşama ise bisiklete sprey sıkılması. Bu aşamada bisikletin her yerine spreyi sıkıyorsunuz. Bisikletin gece karanlığında farkedilmesini sağlamak için bisikletin her yerine spreyin sıkıldığından emin olmak gerekiyor.

Üçüncü aşama ise oldukça basit. Bisikletinizi sürmeye başlıyorsunuz 🙂

Yukarıda da bahsedildiği gibi ürünün kullanımı oldukça basit. Yanlız ürünün insan tenine sıkılması ile ilgili bir uyarı olmamasına rağmen yine de vücuda ürünün temas ettirilmemesinde fayda var.

Yine sadece bisiklet sürücüleri değil farklı kaynaklarda koşucuların gece farkedilmek için kullanıldığını görmek mümkün. Bizim ülkemizde de motorcular da bu ürünü kullanabilir.

Ürünün bu aşamada ülkemizde satılmadığını belirtmekte fayda var şu anda sadece e-bay aracılığıyla ürünün satıldığını ortalamada 100 dolar civarında fiyatını olduğunu belirtmekte fayda var. Yine amazon ve e-bay gibi sitelerde farklı markaları da 10 dolar-50 dolar arasında bulmak da mümkün.

Ürünün tanıtım videosunu da aşağıda paylaşıyoruz

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey