ŞİRKET SEYAHAT REHBERİ

Vizesiz Seyahatin İşletmelere Olan 6 Kritik Etkisi

Son dönemin popüler konularından bir tanesi de bilindiği üzere Avrupa’ya vizesiz seyahat. Vizesiz seyahat yapabilmek için eğer bir gecikme olmazsa yakın zamanda hayata geçirileceği belirtilmekte.

Vizesiz seyahatin vatandaş açısından heyecanlandırıcı bir gelişme olmasının yanında aynı zamanda işletmeler için de önemli faydalar sağlayacaktır.

Bu yazımızda ise Vizesiz seyahatin avantajları nelerdir? İşletmeler Vizesiz Seyahat ile ne gibi avantajlara sahip olacaklar? Gibi soruların cevaplarını arayacağız.

  • Öncelikle genel olarak vizesiz seyahatlere bakmak faydalı olacaktır. Şu anda Türkiye’nin vizesiz seyahat edebildiği ülke sayısı 62 olarak belirtilmektedir. Schengen ülkelerine yapılacak vizesiz seyahatlerin de gerçekleşmesi durumunda vizesiz seyahat edilen ülkelerin de sayısında önemli bir artış sağlanmış olacaktır.
  • Avrupa’ya veya Schengen ülkelerine seyahat etmek için bilindiği üzere uzun bir evrak listesi bulunmaktadır. Bu listelerin hazırlanması ve konsolosluğa iletilmesi yine bir zaman ve maliyet kaybı oluşturması sebebiyle vizesiz seyahatin gerçekleşmesi durumunda en önemli kısım olan evrak toplama süreci de son bulacaktır.
  • İş seyahatlerinin planlanması Avrupa gibi ihracatımızın önemli kısımlarından birini oluşturan ülkeler grubuna daha sık seyahat edilecek olması sebebiyle şirketlerin de büyümesine destek sağlayacağını söylemeliyiz.
  • Vizesiz seyahatin en önemli kazananları ise kobiler olacaktır. Kobiler vizesiz seyahat sayesinde ticari ilişkilerini geliştirebilecek bu sayede ülke ekonomisine de faydası önemli ölçüde olacaktır.

is_seyahati

  • Bir diğer avantaj ise bilindiği üzere çoğu noktada evrakları da eksiksiz bir şekilde hazırlamak vize alınacağı anlamına gelmemektedir. Konsoloslukta yapılacak mülakat da yine vize için önemli noktalardan bir tanesidir. Bu gelişme ile konsoloslukta yaşanan sıkıntıların da önüne geçilmiş olacaktır.
  • Yine vize başvurularına gelecek cevap sürelerinin uzun olması toplantı takvimlerini programlarını dolayısıyla da hem ülke içindeki programların hem ülke dışındaki partnerler ile yapılacak toplantılarının da bu sayede aksamasının da önüne geçilmiş olacaktır.
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey