KOBI REKLAM PAZARLAMA

Video Native Reklam Örnekleri

Önceki yazımızda video native reklam formatlarında nasıl başarılı olunur konusuna değinmiş ve konu hakkında bilgilendirmeler yapmıştık. Bu yazımızda ise video native reklam örneklerinin neler olduğunu ve bu reklam modellerinin web sitelerinde nasıl konumlandırılması gerektiğini paylaşacağım.

Bu reklam formatında videoların bulunduğu alanın sağ tarafında reklamın kullanıcıyı rahatsız etmeden sitenin bir parçası gibi bulunduğu reklam formatı olarak değerlendirilmekte. Bu reklam formatı kullanıcıyı reklam verenin marka sayfasına yönlendirmektedir.

howcast.com
howcast.com

Bu video formatında içerik ile video reklam uygulaması gerçekleştirilmektedir. Yine bu çalışmada içerik ile ilgili bilgi verilirken marka mesajının video izleyicilerine farklı şekilde iletilmesi örneğini incelemekteyiz. Yine çalışmada dikkati çeken bir diğer konu ise hedef kitlenin gençler olması ve dikkatleri videoya çekmek veya videonun tamamının izlenmesi için dikkat çekici/yaratıcı bir konu seçilmiş olması.

Bu reklam çalışması da Nutella için gerçekleştirilmiş

Bu çalışmada ise yemek.com’da bulunan içecek tarifinin video native (doğal) reklam olarak siteye uyarlanmış halini görüyoruz.

video_native_reklam_ornegi1

 

 

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey