KOSGEB DESTEK TEŞVİK

Verimsiz Elektrik Motorlarını Kobiler KOSGEB Desteğiyle Değiştiriyor

Elektrik tasarrufu sağlamak ve verimsiz yüksek maliyetli motorların değişimi yine KOSGEB desteğiyle Kobi’lere destek de sağlanarak değiştirilmesi sağlanıyor. Kobiler bu destekle hem verimli ve kaliteli üretimler yapabilecekler hem de üretim maliyetlerini elektrik ve enerjiden başlayarak azaltma yoluna gidecekler. Aşağıda haberlerin detaylarını öğrenebilirsiniz.

KOSGEB, KOBİ’lerin daha verimli elektrik motorlarına sahip olması için kredi faiz desteği uygulamasını Kayseri’ den başlatıyor.

Bu amaçla, işletmelerin verimsiz elektrik motorlarının dönüşümü için kullanacakları banka kredilerine erişimleri kolaylaştırmak için; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Kredi Garanti Fonu A.Ş. ve Bankalarla işbirliğinde, yeni bir kredi faiz desteği uygulamasına başlandı.

‘’Sanayide Kullanılan Verimsiz Elektrik Motorlarının Dönüşümü Destek Kredisi Programı’’ adlı bu destek ile alınacak yeni elektrik motorları sayesinde işletmeler daha az enerji ile daha çok üretim yapabilecek. Böylece işletmelerin daha çok kazanç elde etmesi mümkün olacak.

Program kapsamında KOBİ’lerin üst limiti 300.000. TL olarak bankalardan kullanacakları kredilerde faizin tamamını KOSGEB İdaresi Başkanlığı karşılayacak.

Programa dahil bankalar Akbank, Anadolu Bank, Denizbank, Şekerbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Yapı ve Kredi Bankası’dır. Toplam 36 (otuz altı) ay vadeli olan kredinin ilk 12 (on iki) ayı ödemesiz olacak. Teminat sorunu yaşayan KOBİ’lere Kredi Garanti Fonu A.Ş. tarafından destek sağlanacak.

Sanayide Kullanılan Verimsiz Elektrik Motorlarının Dönüşümü Destek Kredisi Programından; KOSGEB Veri Tabanında yer alan ve KOBİ Beyannamesi onaylı, Kayseri OSB’de faaliyette bulunan, Enerji Verimliliği Etüt Çalışması yürütmüş KOBİ’ler faydalanabilecek.

kosgeb-destekli-elektrik-motor-degisimi

19.10.2015 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanacak program kapsamında KOBİ’ler her türlü soruları için KOSGEB ve Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne başvurabilecekler.

Kaynak: kosgeb.gov.tr

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey