VERGİ

Vergi Daireleri Bayramda Açık Olacak

Uzun bayram tatiline girdiğimiz bu günlerde özellikle vergi mükellefleri de düşünülmüş. Geçmişte Gelir İdaresi Başkanlığının zaman zaman uyguladığı  bayramlarda resmi dairelerin açık olması uygulamasının bu dönemde de uygulanmasına karar verilmiş durumda.

Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinde yayımladığı duyuruya göre vergi dairelerinin 4 Temmuz’da yarım gün, 8 Temmuz’da ise tam gün açık bulundurulacağı bildirildi.

Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) internet sitesinde yayımlanan duyuruda, Başbakanlığın talimatıyla kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki çalışanların 4 Temmuz Pazartesi günü yarım gün, 8 Temmuz Cuma günü tam gün idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü hatırlatıldı.

Vergi ve vergilendirme konusunda detaylı bilgi almak isterseniz vergi kategorimizi inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda damga vergisinin kaldırıldığına dair yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Kaynak:AA

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey