VERGİ

Vergi Cezaları Affediliyor

Başbakan Binali Yıldırım bugün Çankaya Köşkünde Borsa ve Oda temsilcileriyle bir araya geldi. Yapılan toplantılarda ise iş dünyasının, yatırımcının ve girişimcinin önünü açacak çok önemli açıklamalarda bulunuldu. Kuşkusuz ki bu açıklamaların içerisinde en çok dikkati çeken vergi ve vergi cezaları ile ilgili olandı.

Özellikle kobilerin işletmelerin uzun süredir devlet ile ilişkilerinde vergi ödemeleri önemli bir sorun haline gelmekteydi Hükümet yetkilileri de bu sorunun önüne geçecek vergi reformlarını hayata geçirdiler bunu da Çankaya Köşkündeki resepsiyonda açıkladılar. Açıklamanın satır başları ise şu şekilde;

Başbakan Binali Yıldırım “Birikmiş vergi ve gecikme cezalarının tamamını kaldırıyoruz. Geçmişe sünger çekiyoruz ve yeni bir sayfa açıyoruz.” Şeklinde açıklama yaptı. Böylece KOBİ’lere çok önemli bir müjde verilmiş ve vergi cezalarının önemli bir sorun olmaktan çıkarılmış oldu.

Damga Vergisinde İndirime Gidiliyor

Başbakan Yıldırım vergi cezalarına ek olarak vergi indirimleri ile ilgili de açıklamalarına devam etti. Açıklamaların devamı ise şu şekilde “Dedik ki bu milletin muasır medeniyetler seviyesi yolcuğunu durduramazsınız. Meclisimizi çalıştırmaya devam ettik, iş hayatını ilgilendiren kanunları çıkardık. Damga vergisinde indirimlere gittik.” Şeklinde açıklamalarına devam etti.

Vergi Davalarından Vazgeçiliyor

Vergi Ayrıca, vergi ile ilgili dava ortadan kaldırıyor. Bütün dosyalarda el sıkışacağız, uzlaşacağız, oturacaksınız maliyeyle anlaşacaksınız ve yeni bir sayfa açacaksınız. Birikmiş vergi cezalarının tamamını kaldırıyoruz. Matrah artırımını getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Başbakanın yapmış olduğu açıklama ile birlikte özellikle vergi borcu olanlara önemli müjdeler verilmiş ve vergi barışı da bu anlamda sağlanmış oldu.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey