OFİS BÜRO MOBİLYA

Uygun Ofis Koltuğu Bulma Hakkında

Uygun ofis koltuğu bulma noktasında hem kullanım hem de fiyatlar konusu olmak üzere iki açıdan değerlendirdiğimiz konu başlıkları aşağıdaki gibidir.

Kullanım açısından uygun ofis koltuğu bulma

Ofis koltukları tercih edilirken renkler açısından daha ferah koltuklar tercih edilmelidir. Yine ışığı yayan ve gün ışığının aktif kullanılması açısından açık renkli koltuklar tercih edilmelidir. Beyaz, açık mavi, açık sarı, yeşil gibi renkler bunlara örnek olabilir.
Ofis koltukları üzerinde mesai saatleri sebebiyle uzun süreler geçirmemiz sebebiyle ortopedik açıdan da kaliteli koltuklar seçilmelidir.

Ortopedik koltukler hem kullanıcı tarafından konfor ve sağlık sunabileceği gibi ziyaretçilere de aynı şekilde konfor sağlaması açısından oldukça değerlidir. Bu sebeple koltukta ortopedi oldukça önemlidir.

Fiyatlar açısından uygun ofis koltuğu seçimi

Koltuk seçimleri yapılırken yönetici koltuğu ve personel koltuğu ve sekreter koltuğu gibi ayrımlar yapılmaktadır. Yönetici koltukları genelde hem kalite olarak hem de ergonomi olarak üst seviyede bir kalitede olmasından kaynaklı olarak fiyatları en yüksek koltuk tipi diyebiliriz.

Personel koltuğu da büyük şirketler için yüksek adetli alınan ve şirketlerin sık kullandığı ofis koltuğu tiplerinden bir tanesidir. Bu açıdan fiyat skalası daha çok orta segmentte kullanılan bir koltuk tipi olarak dikkat çekmektedir.

Sekreter koltuğu olarak geçen ve genelde asistanlar için kullanılan koltuk tipleridir. Bu koltuk tipleri genelde daha uygun fiyatlı koltuk tipleri olarak dikkat çekmektedir.

Ofis koltukları fiyatları şirketlerin birincil önceliğinden çok ergonomi, ferah renk gibi konulara da dikkat etmekte fayda olacaktır.

 

Devamını Göster

Ozan Cem Yazgan

Ozan Cem Yazgan 1993 yılında TED koleji Fen bölümünü bitirdikten sonra 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Peysaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım Bölümünü bitirmiştir. Yüksek Lisans Eğitimini ise 2004 yılında Çankaya Ünivertisinde tamamlamıştır. Doktora Eğitimini ise Ankara Üniversitesinde Peysaj Mimarlığında 2010 yılında tamamlamış ve Dr. Ünvanını almıştır. Ozan Cem Yazgan aynı zamanda Ankara’da Çankaya Tasarım Grubunda 6 yıl boyunca Tasarım Müdürü Görevini Üstlenmiştir. Ardından Simtaş İnşaat’ta 8 yıl boyunca yine Tasarım Müdürü olarak görevini sürdürmüştür. Simtaş İnşaat’ın ardından Haliç Üniversitesi (Şirket Sayfası) Öğretim Görevlisi olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Sonrasında sırasıyla Lamprika-Aytin İnşaat (Proje Koordinatörü), Tuna Ofis ve Ev Mobilyaları (Proje Satış Koordinatörü). Son iki yıldır ise BMS Mobilya’da Proje Müdürü olarak özellikle Dış Mekan ofis, cafe, restaurant, otel ve sosyal alanlar, spor kompleksleri ve tribün koltukları konusunda uzmanlaşmıştır. Ozan Cem Yazgan ile iletişim sayfamız üzerinden sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey