BAŞARI HİKAYELERİIT ve TEKNOLOJİ

Türkiye’de Bir İlk Olan İnsansı Robot Fabrikası Açıldı

Yapay zeka, data derken teknolojiye ülkece ayak uydurarak Türkiye’nin ilk robot fabrikası hayata geçirdik. Robot teknolojisinin ilk örneği olan fabrika ve teknoloji hakkında detaylı bilgiye yazımızda ulaşabilirsiniz.

Türkiye de Bir İlk İnsansı Robot Fabrikası

Yerli Robot Fabrikası Konya da açıldı. Açılışa çok sayıda katılım oldu ve insansı robotlarla hatıra fotoğrafları çekildi. Akınsoft yazılım firmasının kurduğu ve 20 Milyon yatırım yaptığı insansı robot fabrikası çok dikkat çekti. Türkiye de bir ilk olan fabrika teknolojinin ne kadar önemli olduğunu da ön planda göstermiş oldu. İnsansı robot fabrikasının açılışına katılım sağlayanlar Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükçü, KTO-Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, Sektör temsilcileri ve Firma çalışanları oldu.

Açılış Sırasında Katılımcıların Önemli Konuşmaları

Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın yaptığı konuşmada Türkiye ilk insansı robot fabrikasını açtıklarını ve seri üretime geçtiklerini belirtmiştir. Üretilecek olan insansı robotların farklı sektörlerde hizmet vereceğini açıklayan Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın cümlelerine şu şekilde devam etti “Şuan geliştirmiş olduğumuz robot, insana yakın hareketler gerçekleştirebiliyor, duyabiliyor, duyduğunu anlayabiliyor, konuşabiliyor, interneti aktif bir şekilde kullanabiliyor, koklayabiliyor ve aynı zamanda sizinle iletişime geçebiliyor, sizi tanıyabiliyor daha sonra unutmuyor. Bu anlamda hizmet verebilecek birçok nokta bulunmakta. Çok rahat bir çocuk tarafında programlanabilecek şekilde hazırlanmıştır” diyerek insanlar üzerinde merak uyandırdı.

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükçü konumasın da böyle büyük bir girişimin önderliğinin Konya da yapılıyor olması mutluluk verici olduğunu belirtip konuşmalarına şu sözlerle devam etti. Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükçü “İnsanlarla birlikte adeta yaşayan, insanlarla birlikte adeta hareket eden insansı robot dönemi yeni bir dönem. Bu yeni döneme benim Konyalı firmam hamdolsun önderlik etti ve bugün burada seri üretim fabrikasını hep birlikte hayata geçiriyoruz. Yüksek katma değerli üretim, teknolojik üretim, bizim teknoloji atlamamız, teknolojik kabiliyetimizi geliştirmemiz dediğimiz dönem işte böyle bir dönem ve biz Konya sanayicisi olarak bu dönemi tamda merkezindeyiz şuanda bu fabrikayla” diye konuşmasını bitirdi.

Robot Fabrikasında Staj İmkanı

KTO-Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ise Akınsoft Firmasının Konya da kurmuş olduğu insansı robot fabrikasının öncü olup öğrencilere staj imkanlarının tanınmasını ve sektör danışmanlığı vermesi için teklifte bulunmuştur. KTO-Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade “Şuan bu fabrikaya en yakın üniversite biziz. İlgili bölümlerde okuyan öğrencilerimizin ufuk ve vizyonuna yön vermesi için buranın kapısını çalacağız. Öğrencilerimizin bir ayağı burada olacak” diye konuşmalarını bitirdi.

Konuşmaların ardından ise katılımcılara Türkiye de bir ilk olan insansı robot fabrikası gezilerek üretim ve genel bilgi verildi. Sonrasında hatıra fotoğrafları çekildi. Türkiye için büyük önem taşıyan bu proje teknolojik olarak farkındalık yaratacağını göstermiştir.

Devamını Göster

Tolga Babasız

Nil Organizasyon olarak 10 yıllık tecrübemizle siz değerli ziyaretçilerimize hizmet etmeyi hedeflemekteyiz. Çalışmalarımızda özellikle müşteri memnuniyeti, hizmet kalitesi ve ürün çeşitliliğini ön planda tutmaktayız. Tüm bunlara ek olarak özverili çalışanlarımız sizlere yüksek kalitede hizmet vermek için her zaman hazırdırlar. Aşağıda listesini paylaştığımız hizmetlerimiz ile ilgili bize ulaşmanız veya iletişim formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca hizmetlerimiz ve ürünlerimiz kısmından detaylı bilgi alabilirsiniz. Doğum Günü Organizayonu Piknik Organizasyonları Okul Organizayonları Okul Tanıtım Organizayonları Sünnet Organizasyonu Her Türlü Site (Konut) Organizayonları Açılış Organizasyonları Kokteyl Organizasyonları

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey