GÜNCEL KONULAR

TUBİTAK KOBİ Mentorluk Desteği

Tubitak Kobilerin gelişmesine yönelik uzun süredir birçok destekler sağlamakta. Bu desteklerden bir tanesi de yine kobilerin büyümesi, gelişmesi için mentorluk desteği sağlanması. Bu mentorluk desteği ile (Danışmanlık) iş geliştirme, strateji konularında kobilerin sağlam temellere dayalı büyümeleri amaçlanmaktadır. Bu bağlamda aşağıda haber detaylarına da ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK, KOBİ’lerin yenilik kapasitelerinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yeni bir destek sunmayı hedeflemektedir. 1601 Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında açılacak bir çağrı sonucunda alanlarında uzman kişiler,* bir mentorluk programı ile formasyon kazandırılarak deneyimlerini KOBİ’lere aktaracaktır.

Mentorluk desteği verilecek alanlar;

  • Stratejik teknoloji ürün yönetimi
  • İleri mühendislik ile tasarım
  • İş geliştirme
  • Ufuk 2020 programına yönelik mentorluk
    olarak belirlenmiştir.

tubitak-kobi-mentorluk

Söz konusu çağrı açılmadan önce, KOBİ’lerin hangi alanlarda mentorluğa ihtiyaçları olduğunu tespit etmek amacıyla http://kobimentor.tubitak.gov.tr adresinde bir anket oluşturulmuştur. Anket ile KOBİ’lerden mentorluk talepleri toplanarak açılacak yeni çağrının ana hatları belirlenecektir.

Anketimizin en geç 16 Kasım 2015 saat 17:00’ye kadar doldurulmasını bekliyoruz.

*Firmalar ile eşleştirilecek mentorlar daha önce TÜBİTAK bünyesinde yürütülen 1512 ve 1601 destek programlarında mentorluk yapmış kişiler ile halihazırda mentorluk eğitimi alan kişilerden oluşmaktadır.

 

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey