KİTAP ÖNERİLERİ

True North by Bill George and Peter Sims Kitabı Özeti

Kitabın yazarı Bill George ve Peter Sims. Kitap 2015 yılında girişimcilerin mutlaka okuması gereken kitapların arasında gösterilmiştir. Kitabın en önemli özelliği yol gösterici bir özelliği olmasının yanında yol gösterirken de kitabı okuyan kişinin kendi içine dönüp kendisini sorgulamasını amaçlamaktadır.

Kitabın bir diğer özelliği de 125 lider ile birebir yapmış olduğu özel görüşmelerle bu kişilerin başarılarının sırlarının neler olduğu ve bu kişilerin neleri yapıp da çalışanlar tarafından lider özelliği kazandığını öğrenip okuyucularına aktarmayı hedeflemiştir. Bu özellikler aynı zamanda kişinin de liderlik özelliklerini ortaya çıkartmayı amaçlamaktadır. Kitaptaki örnekler gerçek hayattan yani pratikten verilen örnekler olması sebebiyle kişilerin sorunları nasıl çözdüğünü göstermesi anlamında önemli olarak görülebilir.

Kitap kişilerin başkalarını taklit etmeden kendine özel liderlik özelliklerine nasıl sahip olunacağını göstermek anlamında rehber özelliği taşımaktadır. Aynı zamanda kitabın kolay ve akıcı bir dil benimsemesi sebebiyle okunmasını tavsiye ederiz.

Kitap şu anda sadece amazon.com’da 13,70 dolar dan satılmaktadır. Türkçe yayını bu aşamada bulunmamaktadır.

 

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey