SİGORTA

Trafik Sigortası Yaptırırken Aklınızda Bulunması Gereken 6 Detay

Trafik sigortası her araba sahibinin yaptırması gereken zorunlu bir sigortadır. Her yıl yenilenmesi gereken trafik sigortasını daha da ucuza yaptırmanızı sağlayacak birkaç detayı daha önceden sizlerle paylaştık. Bu yazıda da trafik sigortası yaptırırken aklınızda bulunması gereken 6 detayı paylaşacağız.

Trafik Sigortası Poliçenizi Ayrıntılı Bir şekilde İnceleyin

Birçoğumuz trafik sigortası yaptırırken sigorta poliçesini ayrıntılı olarak incelemiyoruz. Ancak trafik sigortası poliçesinde ki herhangi bir yanlış bilgi herhangi bir kaza durumunda sigorta tarafından ödenmesi gereken tutarın ödenmemesine neden olabilir. Ayrıca sigorta poliçesinde ki yanlış bir bilgi trafik sigortası tutarını arttırabilir. Bu nedenle poliçenizi ayrıntılı bir şekilde inceleyin. Poliçede eğer yanlış bir bilgi bulunuyorsa kesinlikle düzelttirin.

Trafik Sigortası Poliçesinin Teminatlarını Öğrenin

Trafik sigortası poliçesinin sunduğu teminatlar devlet tarafından belirlenin. Sigorta şirketleri de belirlenen bu teminatları karşılamak zorundadır. Ancak sigorta şirketlerinin sağladığı bu teminatların tutarları farklılık gösterebilir. Bu nedenle trafik sigortası yaptırırken sigorta şirketinin sunduğu teminatları incelemeniz herhangi bir durumda beklenmedik bir sürprizle karşılaşma ihtimalinizi azaltır.

TRAFİK SİGORTASI TEKLİFİ ALIN 

Trafik sigortası Poliçenizi Yenilemeyi Unutmayın

Zorunlu trafik sigortası poliçesi 1 yıl geçerlidir ve her yıl yenilenmesi gerekir. Sigortanın başlangıcı poliçenin imzalandığı gündür. Zorunlu trafik sigortası tarihi geçmiş arabaların yasal olarak trafiğe çıkması yasaktır. Trafiğe çıktıkları zaman ise cezası trafikten mendir. Bunun gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için poliçenizi yenilemenizi sakın unutmayın.

Trafik Sigortası Poliçenizle İlgili Her Şeyi Öğrenin

Trafik sigortası poliçenizi imzaladıktan sonra poliçe üzerinde herhangi bir değişiklik yaptıramazsınız. Poliçenin hangi durumlarda ne kadarlık teminat sağladığını, hangi durumlarda geçerli olmadığını ve bunun gibi bütün sorularınızın cevaplarını sigorta yaptırdığınız acenteden öğrenmeden poliçeyi yürürlüğe sokmayın.

Trafik Sigortası Poliçenize Ait Özel Şartları İnceletin

Zorunlu trafik sigortasının sağlaması gereken teminatlar devlet tarafından belirlenmiş olsa da sigorta şirketleri poliçelere ek maddelerde ekleyebilir. Tabi ki poliçeye eklenen bu ek maddeler poliçe fiyatını da arttırır. Eğer bu özel şartlar size uymuyorsa bu maddeleri kaldırabilir ya da size uygun olan maddeleri sigorta poliçenize ekleyebilirsiniz.

Trafik Sigortası Primlerinizi Ödemeyi Sakın Unutmayın

Trafik sigortası tutarınızı peşin ya da kredi kartına taksitle ödeyebilirsiniz. Poliçenizin geçerli olması için ilk taksitin ödenmesi gerekir. Geciken ödemeler ise trafik sigortası poliçenizin geçerliliğinin yitirmesine sebep olur. Buda herhangi bir kaza durumunda hasarın sigorta tarafından karşılanmayacağı anlamına gelir. Bunun gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için trafik sigortası primlerini zamanında ve eksiksiz ödeyin.

TRAFİK SİGORTASI TEKLİFİ ALIN 

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey