GÜNCEL KONULAR

Ticari Araç Kiralama Rehberi

Ticari araçlar özellikle küçük ve orta ölçekli şirketler için işlerin kolaylaşmasını sağlayan bir ürünü veya malzemeyi bir yerden bir yere taşımayı sağlayan şirketlerin ürün satış ve nakliye yükünü azaltan önemli araçlardandır. Bazı özel durumlarda şirketler araç satın almak yerine kiralama yoluna gidebilirler. Bunlar kısa süreli ticari araç kiralama olabileceği gibi uzun süreli ticari araç kiralama şeklinde de olabilir ticari filo kiralama şeklinde de olabilir. Şirketlerin araç kiralamayı finansal avantajlarından dolayı veya diğer faydalarından dolayı tercih ediyor olabilirler. Biz de bu yazımızda ticari araç kiralama konusunda dikkat edilmesi gereken noktalara ve ticari araç kiralamanın genel yapısına değinelim istedik.

Ticari Araç Kiralamada Segment 

Ticari araç kiralama hafif ticari, ticari ve ağır ticari olmak üzere üç ana noktada toparlanabilir. Hafif ticari olarak tanımladığımız araçlar Fiat Doblo, Ford Connect veya Peugeot Partner gibi araçlar. Ticari olarak tanımladığımız araçlar ise Fiat Ducato, Ford Transit, Peugeot Boxer gibi araçlar ağır ticaride ise Mercedes Axor, Scania, BMC gibi araçlar örnek gösterilebilir. Genelde kullanılan hafif ticari veya ticari araçlar ağırlıkla kullanılmakta ağır ticariler nispeten daha az kullanılmaktadır. Ağır ticari kullanımları genelde inşaat ve lojistik amaçlı kullanılmaktadır.

Süre Bakımından Ticari Araç Kiralama

Ticari araç kiralama süre bakımından günlük ticari araç kiralama, yıllık ticari araç kiralama ve filo ticari araç kiralama olarak değişmektedir. Günlük araç kiralama kısa süreli projelerde haftalık veya günlük olarak kiralanmaktadır. Yıllık ticari kiralamalar bir araç için de yapılabilmektedir iki araç için de yapılabilir burada önemli olan süredir yıllık veya iki yıllık olarak adlandırılabilir. Filo kiralama ise belli araç adedi için yıllık veya iki yıllık (kiralama şirketi ile müşteri arasında yapılacak anlaşmaya göre değişmektedir)

ticari-arac-kiralarma-rehberi

Ticari Araç Kiralama Şirketleri

Türkiye’nin önde gelen araç kiralama şirketleri günlük, yıllık ve filo kiralama ile ilgili hizmetler vermektedirler. Genelde internet siteleri üzerinden araç özelliklerine göre fiyatlar alınabileceği gibi telefonla arayarak da genel bilgiler alınabilmektedir. Yine büyük firmalara ek olarak daha küçük kiralama şirketleri de son dönemde ticari araç kiralamaları yapmaktadırlar. Daha küçük şirketler için de ticari araç kiralarken dikkat edilecekler yazımıza göz atmanızı öneririz.

Günlük ticari araç kiralama ve Dönemsel ticari araç kiralama (1-2 ay) ticari araç kiralama içinTasit.com tkiralik.com,

Uzun dönem ticari filo kiralama için Intercity, Drd Filo Kiralama, Çelik Motor Filo, ticarioto.net, tiklakirala.com (Leaseplan)

Ticari Araç Kiralama Sözleşme Örneği: [download id=”142″ template=”Araç Kiralama Sözleşme Örneği”]

Devamını Göster

Related Articles

omments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey