KİTAP ÖNERİLERİ

Thinker Toys Kitabı Hakkında  

Küçük İşletmelerin, Kobilerin ve girişimcilerin okuması gereken kitap önerilerine devam ediyoruz. Bu yazımızda ise her girişimcinin okuması gereken kitaplar arasında gösterilen Thinker Toys kitabından bahsedeceğiz. Kitabı esasen düşünen oyuncaklar olarak da Türkçe’ye çevirebiliriz.

Kitabın Yazarı Michael Michalko özellikle yaratıcılık kısmında okuyucu etkilediğini ve bu yöndeki merakları giderdiğini söyleyebiliriz. Kişiler belirli konularda ciddi tıkanıklarla karşılaşabilir ve bu tıkanıklıklarını aşmak için kitap size nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini ve yaratıcı düşünceye nasıl sahip olabileceğinizi anlatıyor. Yine yazar kitabında özellikle yaratıcılık konusunda bireysel ve gruplarda denemiş olduğu gerçeklikleri kitabına aktarıyor. Yine kitap sayesinde sistematik düşünceyi de hayatınızın bir parçası haline getirip yaratıcı düşünceyi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Aynı zamanda yaratıcı düşünceye sahip olmak için bakış açısının değiştirilmesi gerektiği ve konulara farklı açılardan bakılması gerektiği de kitabı incelediğinizde bulabileceğiniz özellikler arasında. Yine kitapta yaratıcılık özelliğinin sadece doğuştan gelmediği sonradan kazanılabilecek bir özellik olduğu vurgusu da ayrıca yapılmakta.

Kitabın şu anda Türkçe baskısını bulunmamaktadır. (Ya da ben rastlayamadım) Amazon gibi sitelerde ortalamada 11 dolar civarında bir rakama satılmaktadır. Kitabın baskı yılı ise 2006’dır.

 

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey