KİTAP ÖNERİLERİ

The Startup Playbook Kitabı

The Startup Playbook Kitabı Amerikanın en çok satan kitapları arasında yer almasının yanında yine en çok okunan yazarlarından Clickable CEO’su, David Kidder ın yazdığı kitap  özellikle yurt dışındaki girişimcilerin ve yeni kurulan aynı zamanda başarılara imza atmış 40 girişimcinin başarı hikayesini anlatıyor. Kitap aynı zamanda herhangi bir konuda girişimci olmak isteyen veya şu anki işlerini büyütmek isteyen kişiler için rehber niteliğinde okunması gereken bir kitap.

Kitabın en önemli özelliği de  PayPal, LinkedIn, AOL, TED, Flickr gibi 40 girişimciyle yüz yüze görüşülmüş olması. Kişilerin kendileriyle direkt görüşülmüş olması da girişimcilerin gerçek hayatta ne gibi sorunlarla karşılaşacağı ve sorunlarını nasıl çözebileceği noktasında daha net fikirler verecektir. Aynı zamanda Catherina, Chris Dixon, Jeff Dachis, Mark Echo, Lisa Gansky Robin Chase ve Elon Musk sizi daha çok etkileyeceği fikrindeyim. Aynı zamanda  Tesla / SpaceX  birleşimini Elon Musktan dinleme imkanına da sahip olmak mümkün.

Kitabın en önemli özelliklerinden bir tanesi de son derece samimi bir dille yazılmış bir kitap olması. Aynı zamanda kitabın Türkçe baskısı olmadığını ve Türkiye Satışının olmadığını da belirtmekte fayda var.

 

 

 

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey