SİNEMA

The Social Network Filmi 2010

The Social Network Filmi Türkiye’de de Sosyal Medya kullanımlarında milyonların paylaşım sitesi haline gelmiş Facebook’un kuruluş hikayesini ve kurucusu Mark Zuckerberg’in hayat hikayesini anlatıyor. Özellikle girişimci ollmayı düşünen veya şirketini büyütmek isteyen kobi ve küçük işletmeler için önemli ilham kaynağı ve önemli dersler çıkartılacak filmi izlemenizi tavsiye ediyorum.

2003 Yılının Ekim ayında alkollü bir gece ,kız arkadaşından yeni ayrılmiş olan Mark Zuckerberg üniversitenin bilgisayralarına sızar. Kadınlara olan nefretinden kampüsteki tüm kızların bilgilerine ulaşarak yazdığı uygulamayla ekranın iki yanına kızların fotograflarını koyarak hangisinin daha güzel ve çekici olduğu ile ilgili oylamaya sunar. Mark siteye Facemash adını verir. Gizlilik kurallarını ihlal etmiş olması Harvard Üniversitesi’nin de tepkisini çeker. Tepkilerden dolayı site değiştirilerek Facebook’a dönüştürülür. Facebook daha sonra tüm üniversitelere açılır ardından Ivy League’den Silikon Vadisi’ne tüm dünyada hızla yayılmaya başlar. Günümüzde sosyal medya denildiğinde aklımıza ilk gelen Facebook tüm olumlu ve olumsuz etkilerinden yola çıkılarak anlatılmaktadır.

The Social Network 2010 Künyesi

2010 Amerika yapımı bir filmdir. Filmin dagıtımcısı Warner Bros Turkey dir. Yönetmenliğini David Fincher yapmıştır. Jesse Eisenberg , Mark Zuckerberg i canlandırmıştır. Sean Parker rolünü Justin Timberlake,Eduardo Saverin rolünü Andrew Garfield,Divya Narendra rolünü Max Minghella,Erica rolünü Rooney Mara,Amelia Ritter rolünü Dakota Johnson canlandırmıştır.

The Social Network 2010 Filmi Fragmanı

 

The Social Network Akademi Ödülleri

En iyi uyarlama senaryo ödülü (Filmin senaristi Aaron Sorkin )

En iyi film müziği ödülü (Müzikler Trent Reznor ve Atticus Ross )

En iyi kurgu ödülü ( Kurgu Kirk Baxter )

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey