KOSGEB DESTEK TEŞVİK

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK Hibe Başvuru Süreci

Önceki yazımızda TKDK’nın hangi sektörlere hibe verdiğine değinmiştik. Bu yazımızda ise Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu TKDK’ya başvuru yapılmak istendiğinde hangi aşamaları takip etmek gerektiği ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

  • Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna başvuru yapmaya karar verenler bir başvuru paketi hazırlamalıdırlar. Başvuru paketi; başvuru formu, iş planı ve teknik projeden oluşur. Başvuru ile ilgili tüm dökümanlar eksiksiz ve tam olmalıdır. Proje yapım işlerini de içeriyorsa ilgili teknik çizimler de hazırlanmalıdır.
  • Başvuru sahibi istenen belgeleri toparlamak için ilgili resmi kurumlara başvurularını yapmalıdır. Aynı zamanda tkdk.gov.tr’den teknik proje doldurulur. Makine-Ekipman, Danışmanlık, Görünürlük işlemleri için teklifler toplanır. Yine site üzerinden iş planı formu doldurulur.

tkdk-hibe-basvuru-sureci

  • Tüm bu süreçlerde yaşanabilecek muhtemel sorunların çözümü için TKDK’nın 444 85 35 numaralı telefonları arayıp süreçler konusunda destek alınabilir. Aynı zamanda başvuru işlemleri site üzerinden gerçekleştirilmektedir.
  • Başvuru formu doldurulduktan sonra teknik proje, iş planı, başvuru formu ve ekleriyle birlikte başvuru paketi ismi verilen bir dosya hazırlanır. Başvuru paketi 1 orijinal ve 2 kopya olarak her biri ayrı olarak 4 dosya hazırlanır.
  • Başvuru paketi yatırım talebinde bulunulacak ildeki il koordinatörlüğüne iletilir. Başvuru değerlendirmesinden sonra başvurusu kabul edilenlerle TKDK sözleşme imzalar ve süreç olumlu olarak tamamlanmış olur.

kaynak: tkdk.gov.tr

Devamını Göster

Related Articles

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: TKDK Hibe Başvuruları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey