SİGORTA

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Bu yazımızda tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili noktalara değineceğiz. Tamamlayıcı sağlık sigortası doğum teminatı ve tamamlayıcı sağlık sigortası teminat ve kapsamları tamamlayıcı sağlık sigortası nedir gibi  konularda bilgi almak isterseniz yazımızı inceleyebilirsiniz.

  • Sigortalının Sosyal Güvenlik Kurumu ile (SGK) anlaşmalı bir hastaneye gitmiş olması gerekmektedir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu anlaşması bulunan özel hastanenin Sigorta Şirketiyle de anlaşması bulunması gerekmektedir.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunan hastanenin tedavi olmak üzere gittiğiniz doktorun da Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olması halinde Tamamlayıcı sağlık sigortasını kullanmanız mümkün olacaktır.
  • Diyelim ki hastaneye gittiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanabilmeniz için poliçe yaptırdığınız sigorta şirketinin genel ve özel şartlarına uymanız gerekmektedir. Aynı zamanda doğuştan gelen bir hastalığın olmaması ve Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinin başlangıcından önceye dayanan bir hastalık veya rahatsızlığın da olmaması gerekmektedir.
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından faydalanabilmek için 60 yaşını geçmemek gerekmektedir. 60 yaş üstü kişiler sigortadan yararlanamamaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BAŞVURU

  • Tamamlayıcı sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi alabilmek için 55 yaşın altında olmak ve üç yıl ara vermeden sigorta yaptırmış olmak gerekmektedir.
  • Sigorta ile ilgili doğum teminatlarında bekleme süreleri bulunmaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Bekleme süreleri ile ilgili detaylı bilgi için yazımızı inceleyebilirsiniz.
  • Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında 18 yaşından büyük olan çocuklar tek başlarına sigortalanabilirler. 18 yaşından küçük olanlar ise aile ile birlikte sigortalanabilirler. Bazı sigorta şirketleri için de evlenmemiş çocuklar 24 yaşına kadar aynı poliçede kalmaya devam edebilirler. 24 yaşından sonra ise ayrı poliçe yapılması gerekmektedir.
Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey