SİGORTA

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları ve Kapsamı

Bu yazımızda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları ve Kapsamı  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şirketleri konusunda bilgilendirme yapacağız. Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ve nasıl yapılır isimli yazımızı da okumanızı ayrıca tavsiye ederiz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

SGK tarafından kısmen karşılanan tedaviler, poliçe şartlarına göre dahil olabilir. Ayrıca, SGK tarafından karşılanan tüm masraflar da dahildir. Ancak sağlık kurumlarına başvuruda ilk kayıt sırasında ödenen katılım payları tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında değildir.

Bu sigorta türünü yalnızca SGK’lı olanlar kullanabilir. Yaş sınırını sigorta şirketleri belirler. Ayrıca T.C. vatandaşı olmak zorunludur. Aynı zamanda bu sağlık sigortasından faydalananlar isterlerse bakmakla yükümlü oldukları kişiler için de bir poliçe hazırlatabilirler.

tamamlayici-saglik-sigortasi-sirketleri

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Yatarak Tedavi Teminatı: Sigorta başlangıç tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, eğer doktor hastanın yatmasını gerekli görüyorsa (detaylı rapor), sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderleri, küçük müdahaleleri yatarak tedavi kapsamında özel ve genel şartlara uygun olarak ödenir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BAŞVURU

Ayakta Tedavi Teminatı: Doktor muayeneleri, tahlil ve testler bu gruptadır. Ayakta tedavi teminatı poliçe içerisinde 6 kere geçerli olmak üzere dünzenlenmiştir. Her tanı 1 kere sayılır.

Özel Sağlık Sigortası Kapsamına Girmeyen Hizmetler Hangileridir?

  • Özel hastanelere ödenen ek ücretler,
  • Güzelleşmek amaçlı sağlık hizmetleri,
  • Akupunktur gibi alternatif tedavi olarak adlandırılan tedaviler
  • Özel oda, otel hizmetleri gibi hastadan direkt alınan ücretler
  • Bebek Bezi, Şampuan gibi ödemeler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hizmeti veren Sigorta Şirketleri

 

 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey