TADİLAT & DEKORASYON

Şirketler için Tadilat ve Dekorasyon Süreçleri

Şirketler için tadilat ve dekorasyon süreçleri en hassas noktalardan bir tanesidir. Ofisinizde yapacağınız tadilatın büyüklüğü süresi ve taşınmanızı gerektirip gerektirmediği gibi konulara karar vereceğiniz aşamalardır. Bu noktada dikkatli olmakta fayda var ve yine bu süreçlerin işlerinizin yoğun olduğu dönemlerden ziyade daha sakin dönemlerde yapılmasında fayda olacaktır. Çalışanları ve müşterileri rahatsız etmeden bu süreci tamamlamakta fayda var. Süreç çok önemli görünmese de yıpratıcı bir süreç olduğundan bahsetmek gerekmekte. Bu sebeple psikolojik olarak da kendinizi hazırlamakta fayda var.

Tekliflerin incelenmesi ve detaylandırılması

Şirketler için tadilat ve dekorasyon süreçleri teklif aşaması da tadilat yaptırırken önemli noktalardan birisidir. Teklif kısmı iyi incelenmesi detaylandırılması gerekmektedir. Her kalemin teklifte detaylı şekilde belirtilmesi gerekmektedir. Bu noktada hizmeti veren ve alan kurumların veya kişilerin açık iletişim kurmaları en makul süreçlerden birisi olacaktır. Açık iletişimde bulunmak ilerde oluşabilecek muhtemel sorunların da önüne geçilebileceği anlamına da gelmektedir.

Gelen teklifin detaylı incelenmesi ve hizmeti almak isteyenin taleplerinin de burada yer alıp almadıkları da aynı şekilde incelenmelidir. Yine bu noktada pazarlık da devreye girecektir. Yalnız burada çok ince bir çizgi vardır ki pazarlık konusunu çok abartmamak gerekir. Belki de hizmet vereni istediğiniz fiyat seviyesine getirebilirsiniz ancak bu her zaman iyi olmayabilir. Aşırı düşürülmüş fiyatlar alacağınız hizmetlerin aksamasına sebebiyet verebilir. Bu noktada ürünlerin neler olduğu bir şekilde anlaşmayla bir standarda bağlanabilir belki ancak hizmet kısmı sorun oluşturabilecek bir noktaya gelmemeli.

sirketler-icin-dekorasyon-tadilat-surecleri

Tadilat ve Dekorasyon Sözleşmesi Hazırlama

Şirketler için tadilat ve dekorasyon süreçleri de teklif kısmında mutabakat sağlandıktan sonraki süreçte tekliflerin sözleşmeye aktarılması ve teklifte mutabakat sağlanan konuların her iki tarafı da bağlayıcı hale getiren sürece geliniyor. Sözleşme sadece hizmet verenin veya sadece hizmet alanı değil her iki tarafı da koruma altına alan bağlayıcılığı olan yasal bir süreç haline getirilmekte bu noktada teklif ve her iki tarafın da mutabık kaldığı süreçleri yazılı sözleşme haline getirmek gerekecektir. Bütün süreçlerin ürünlerin markasını, metrekaresini, süresini vb tüm maddeleri sözleşme haline getirip her iki tarafın da onaylaması ile birlikte en önemli süreç böylece kayıt altına alınmış oluyor.

 

Etiketler
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey