KOBI REKLAM PAZARLAMA

Şirketler için Etkili Tweet Oluşturma Rehberi

Kurumlar ve şirketler için çalışanlarıyla, müşterileriyle ve paydaşları ile etkileşimde olmak oldukça önemlidir. Bu etkileşimi sağlamanın yollarından birisi de iletişimin düzenli tutulması ve etkili iletişim kurulabilmesinden geçmektedir. Şirketler çevreleriyle olan iletişimlerinde ise sosyal medyanın gücünü geniş kitlelere kolay ve hızlı şekilde ulaşmak istemelerinden dolayı her zaman kullanmak istemişlerdir.

Sosyal medyanın da önemli kollarından birisi de twitter’dır. Twitter son dönemde küçük işletmelerin ve kobilerin de kolaylıkla reklam verebildiği modelini hayata geçirdi. Peki, kobiler ve şirketler etkili tweet oluşturmayı nasıl yapmalılar? Bu konuda sizlere yol gösterecek bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istedik.

Kobiler ve Kurumsal Şirketler için etkili tweet nasıl oluşturulur?

  • Öncelikle sektörünüz veya sattığınız ürün/hizmet ile ilgili tweet’ler atmaya dikkat edin.
  • Şirketiniz ile ilgili pozitif gelişmeleri zaman zaman takipçileriniz ile paylaşmanızda fayda var.
  • Bilgilendirici ve kullanıcıların faydasına olacak içerikler her zaman dikkat çekici olmuştur. Bu açıdan oluştutulan tweet’ler bilgilendirici içeriklere sahip olması durumunda kullanıcı tarafından merak edileceğinden yayılma olasılığı ve pozitif dönüş alma ihtimali her zaman yüksek olacaktır. Bu açıdan içerik ile ilgili tweetler hazırlamak faydalı olacaktır.
  • Siyasi, mezhepsel ve futbol taraftarlığı içeren tweet’lerden uzak durulması faydalı olacaktır.

 

etkili-tweet 2

 

  • Takipçileri harekete geçirecek tweet’ler her zaman etkili olacaktır. İndirim veya fırsat tweet’leri kullanıcıyı harekete geçirecektir.

 

 

 

 

etkili-tweet 5

 

 

  • Özel kampanya tweet’leri oluşturmak yine etkili yöntemlerden birisidir.

 

 

 

etkili-tweet 7

 

 

  • Kozmetik sektörü için örnek olabilecek bir tweet. Tabi ki böyle bir mankene yer vererek de etkili ve dikkat çekecek bir tweet’de oluşturulabilir 🙂

 

 

  • Kullanıcıyı meraklandıracak tweet’ler de etkili bir yöntemdir. Bu noktada kullanıcıya “bunu biliyor sunuz?” “sizce bu sorunun cevabı ne olabilir?” gibi sorular kullanıcıları meraklandıracaktır.

Etkili bir metin oluşturmak için bir reklam metin yazarından, sosyal medya uzmanlarından veya dijital reklam ajanslarından destek almak konunun profesyonellerinin danışmanlığını almak her zaman etkili bir yöntem olacaktır.

Tweet oluşturmak ve twitter konusunda detaylı bilgi almak ve dijital reklamcılık ajanslarından hizmet almak isterseniz iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Bilgi Almak İstediginiz Konu (gerekli)

Mesajınız

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey