KOBİ KREDİLERİ

Şirket Kurulum Aşaması Destek Kredileri

Hangi sektör olursa olsun bir şirket kurmak isteyen insanların büyük bir kısmının tıkandığı konu genel olarak sermayedir. Çünkü sermayenin yeterli olmaması demek, işin başarılı olmasının oranlarını düşürebilecektir. Bundan dolayı da işletme kurmak isteyen kişiler destek kredileri aracılığı ile sermayelerini istedikleri düzeyde tutmaya dikkat ediyorlar. Özellikle de küçük işletmeler kurulurken iş yerini açacak kişiler çoğu zaman zorlanabiliyor. Bunun için de pek çok farklı çözüm arasından kendilerine en uygun olanları arasından seçim yapmaya çalışıyorlar. Her bir çözümün kendine ait farklı avantaj ve dezavantajları bulunmakta. Dolayısıyla bu konuda ciddi anlamda araştırma yapmak gerekmektedir. Yapılacak araştırma ile hangi bankaların hangi alanlarda uzmanlaştığını ve hangi kredilerde ön plana çıktıklarını incelemekte fayda olacaktır.

Hangi Kredi Seçeneği En Uygun

Genel olarak pek çok kişi destek kredileri için öncelikli olarak bankalara başvuruyor. Bankaların genel olarak kobiler ve küçük işletmeler bazında önemli tecrübeleri ve birikimleri bulunmakta. Bu birikim ve tecrübeler kobilerin kuruluş aşamasında neler yapması gerektiği veya neler yapmaması gerektiği konusunda önemli yönlendirmeler yapmakta. Bu açıdan bankaların kredi desteği yanında yaptığı yönlendirici danışmanlıklar Kobiler ve Küçük işletmelerin kredilerini etkili kullanmalarına fayda sağlayacaktır.

Bankaların her biri kendilerine özel farklı özellikleri işletme kuracak kişilere krediler sunuyor. Ziraat Bankası ağırlıklı olarak hayvancılık ve tarım ile alakalı krediler verirken Yapı Kredi Bankası 3 ayda 1 ödeme fırsatını bünyesinde barındırıyor. Finansbank ise ağırlıklı olarak gençlere ve kadın girişimcilere kredi vermeyi tercih ediyor. TEB ise kredinin yanı sıra girişimcilere çok daha başarılı olmaları adına vermekte.

sirket-kurulum-asamasi-destek-kredisi

Türkiye’nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan İş Bankası da yeni iş kuracak kişilere işyeri kredisi ismindeki 60 ay vadeli bir kredi hazırlamış durumda. Destek kredileri yerine devletten yardım almak isteyen kişilerin yapması gereken şey ise KOSGEB’e başvurmak. KOSGEB’de gerekli şartları yerine getiren kişilere hem mentorluk desteği sağlamakta mentorluk desteği yanında hibe kredileri, geri ödemesiz krediler, veya düşük faizli uzun vadeli krediler sağlayabilmektedir.

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey