SİGORTA

Sigorta Tahkim Komisyonu Nedir? Neden Başvurulur?

Bu yazımızda Sigorta Tahkim Komisyonunun ne olduğunu detaylandırdık. Aynı zamanda Sigorta Tahkim Komisyonu İletişim bilgilerine ve Sigorta Tahkim Komisyonu Hakem Heyeti Listesine de yazımızdan ulaşabilirsiniz.

  • Sigorta tahkim komisyonu kısaca sigortalı ile sigorta şirketleri arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde rol oynamaktadır. Kararlar tahkim kuruluna bağlı bir kurul tarafından değerlendirilmekte karara bağlanmaktadır.
  • Bir başka deyişle 5684 sayılı Kanunun 30. maddesi çerçevesinde oluşturulan Sigorta Tahkim Komisyonu, sigorta ettiren veya sigortadan menfaat sağlayan kişiler ile sigorta tahkim sistemine üye sigorta kuruluşları arasındaki sigorta sözleşmesinden kaynaklanan uyuşmazlıkların, bu alanda uzmanlaşmış hakemler tarafından basit, süratli ve adil bir biçimde çözülmesi amacını gütmektedir.

SİGORTA TALEPLERİNİZ İÇİN BAŞVURU

  • Anlaşmazlıklarda sigorta şirketinin tahkim komisyonuna üye olması gerekmektedir. Zorunlu sigortalarda uyuşmazlık söz konusu olması durumunda ise bu kriter aranmamaktadır. Zorunlu sigortalarda sigorta şirketlerinin üye olup olmadığına bakılmaksızın süreç karara bağlanabilmektedir.
  • Tahkim komisyonu sigorta şirketinin tahkim komisyonuna üye olduğu tarihten sonraki uyuşmazlıklara bakmaktadır. Tahkim Komisyonuna üye olan sigorta şirketlerini listemizden inceleyebilirsiniz.
  • Sigorta tahkim süreci mahkemelerin üzerindeki yoğunluğu almak ve vatandaşa mahkeme sürelerine göre daha hızlı sonuç alınabilmektedir.

sigorta-tahkim-komisyonu

Sigorta Tahkim Komisyonu İletişim Bilgileri

  • Sigorta Tahkim Komisyonu Adresi : Altunizade Mah. Kısıklı Cad.No.35 Aksel İş merkezi A Blok Kat.2 34662 Üsküdar/İSTANBUL
  • Sigorta Tahkim Komisyonu Telefon Numarası: 0216 651 65 65
  • Sigorta Tahkim Komisyonu Faks Numarası: 0216 651 42 22
  • Sigorta Tahkim Komisyonu Mail Adresi: bilgi@sigortatahkim.org.tr

Sigorta Tahkim Komisyonu Hakem Heyeti Listesi

Hakem Listesi ni linkimizden inceleyebilirsiniz.

 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey