SİNEMA

Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler Thank You for Smoking Filmi

Bu filmde belirli bir konunun (yanlış bile olsa) topluluklar tarafında nasıl bir inandırıcılık sağladığına dair önemli bir film örneği. Aslında bu film pazarlama faaliyetlerinin önemini kitleleri harekete geçirmeyi ve şirketiniz açısından avantaj sağlayacak yönlendirme faaliyetleri açısından önemli örnek filmlerden gösterilebilir.

Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler Thank You for Smoking Filmi Özeti

Komedi, dram örnekleri arasında son yıllarda dikkat çeken film Nick Naylor isimli bir Amerikada ünlü bir tütün firmasının sözcülüğünü yapmaktadır. Bu dönemde yavaş yavaş sigarının zararları ortaya çıkmaya başlamış artık sigara şirketleri açısından durumu daha fazla saklamanın yolu kalmamıştır. Bu noktada Nick Naylor tüm sağlık kuruluşları raporları ve şantörlere karşı amansız bir savaş vermekte bu süreçte önemli savunma stratejileri kullanmaktadır. Oğlunun da artık kendisine karşı gelmesiyle birlikte Nick Naylor’un da sürece inancı kalmadığını gösteren film toplumları yönetme ve fikir savunma stratejileri açısından örnekler sunan önemli filmlerdendir.

 

Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler Thank You for Smoking Filmi Künyesi

IMDB Puanı : 7,6

Yapımı : 2005 – ABD

Tür : Dram ,  Komedi

Süre: 92 Dak.

Yönetmen : Jason Reitman

Oyuncular : Adam Brody ,  Aaron Eckhart ,  Katie Holmes ,  Maria Bello ,  J.K. Simmons

Senaryo : Jason Reitman

Yapımcı : Edward R. Pressman ,  David O. Sacks

 

 

 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey