SİGORTA

Seyahat Sigortası Satın Alma

Seyahat Sağlık Sigortaları özellikle vize ile giriş yapılabilen ülkeler için geçerli olan sağlık sigortası türüdür. Seyahat Sigortası genel olarak 30.000 Euro Teminatlı ve 50.000 Dolar teminatlı olmak üzere iki ayrı türü vardır. Bazı ülkeler (genellikle Avrupa ülkeleri) 30.000 euro teminatlı seyahat sağlık sigortası talep etmektedir. Kanada, Amerika, Japonya gibi ülkeler ise 50.000 Dolar Teminatlı seyahat sağlık sigortası talep etmektedirler.

SEYAHAT SİGORTASI BAŞVURU FORMU

Seyahat Sigortası Nerede Yapılır?

Seyahat Sağlık Sigortaları Satın Alma işlemlerini sigorta acentelerinden, sigorta şirketlerinden satın alınabilir. Bunun için hangi ülkeye gideceğiniz ve gideceğiniz ülkede kalacağınız süre ödeyeceğiniz sigorta primini değiştiren etkenlerdir. Ek olarak Seyahat Sağlık Sigortası Teklif örnekleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz yazımızda bulunan seyahat sigortası formunu doldurabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Gerekli mi?

Seyahat Sigortası gideceğiniz ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Bazı durumlarda standart sağlık sigortalarının içerisinde bazı teminatlar bulunabilir bu tip poliçelerde teminat olması halinde seyahat sağlık sigortalarını yaptırmanıza gerek olmayabilir. Yine bu durum bazı ülkeler için farklılık gösterebilir. Yani poliçenizin içerisinde seyahat sağlık sigortası teminatı olmasına rağmen ayrıca seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekebilir. Bunun için yetkili acentelerden bilgi desteği alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Geçerlilik Süresi

Seyahat sağlık sigortaları ülkeden çıkmış olduğunuz süre ve ülke sınırları içerisine girdiğiniz süre içerisinde oluşacak muhtemel ciddi riskleri (ameliyat vb) ya da küçük müdahaleleri (dikiş atılması, mide yıkaması) bazı teminatlarda ise bagaj kaybolması ve hasar görmesi gibi riskleri teminat içerisine almaktadır.

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey