SİGORTA

Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri Hakkında

Bu yazımızda seyahat sigortası nasıl alınır? Sorusunu cevaplarken aynı zamanda seyahat sağlık sigortası ücretleri ve seyahat sağlık sigorta poliçesi hizmetini sigortalılara sunun şirketlerin listesini yayınlayacağız. Konu hakkındaki detaylı bilgiyi yazımızdan alabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz de sigorta kategorimizi de inceleyebilirsiniz.

Yurt Dışı Seyahat Sigortası Nasıl Alınır?

Seyahat sigortaları Aşağıda listesini belirttiğimiz sigorta şirketlerinden satın alınabilir. Seyahat sigortası poliçesinin aktif olabilmesi için poliçe bedelinin sigorta şirketine yatırılmış olması zorunludur. Öyle ki poliçe sigortalının eline geçmiş olsa bile poliçe bedeli ödenmemişse sigorta şirketi riskleri güvence altına almayacaktır. Genel olarak sigorta şirketinin sorumluluğu sigorta bedelinin/ücretinin yatırılmasıyla başlar.

SİGORTA TALEPLERİNİZ İÇİN BAŞVURU

Seyahat Sağlık Sigortası Ücretleri

Seyahat edeceğiniz ülkeler ve seyahat edeceğiniz gün sayısına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin seyahat sigorta poliçeniz 1 haftalık olacaksa fiyatı düşük olacak,  seyahatiniz 15 gün olacaksa 1 haftalık seyahat süresine göre seyahat sağlık sigortası ücretleri nispeten daha yüksek olacaktır. Net fiyat teklifi almak için sigorta şirketine veya sigorta şirketi acentelerine başvuru yapılabilir.

seyahat-saglik-sigortasi-ucretleri

Seyahat Sağlık Sigortası Şirketleri

Seyahat sağlık sigortası hizmeti alabileceğiniz sigorta şirketleri aşağıdaki gibidir. Bu listeyi örnek olarak hazırladık. Sigorta şirketlerinin tamamına yakınında seyahat sigortası poliçeleri bulunmaktadır.

  • Acıbadem Sigorta
  • Anadolu Sigorta
  • Allianz Sigorta
  • Mapfre Sigorta
  • Ak Sigorta
  • Groupama
  • Axa Sigorta
  • Ziraat Sigorta

 

 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey