SİGORTA

Seyahat Sağlık Sigortası Poliçe Detayları

Bu yazımızda seyahat sağlık sigortası yaptırmak isteyenlerin hangi riskleri güvence altına aldıklarını bilgilendirmek için bilgilendirici yazı hazırladık. Bu bilgilere ek olarak buradan seyahat sağlık sigortası konusunda bilgi almaya devam edebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortalarında Poliçe İptali Nasıl Gerçekleşir?

Seyahat Sağlık sigortalarında poliçe iptali poliçe başlangıç tarihinden 24 saat öncesine kadar yapılabilmekte. Aynı zamanda poliçe de sigorta şirketine iade edilmek durumundadır. Sayılan bu iki maddenin de yerine getirilmesi durumunda sigorta prim iadesi gerçekleştirilebilmektedir.

SİGORTA TALEPLERİNİZ İÇİN BAŞVURU

Sigorta Şirketlerinin Seyahat Sağlık Sigortalarında Karşıladıkları Teminatlar

Seyahat esnasında kişilerin başına gelen kazalar, beklenmedik ani rahatsızlıklar sonrasında oluşan riskler sonucunda Sigorta şirketleri oluşan riskler ile ilgili hastane, ameliyat, tedavi giderleri, görüntüleme aynı zamanda doktorun reçeteli olarak yazdığı ilaçları sigorta şirketinden alınan poliçe limitleri dahilinde karşılamaktadır.

Seyahat Esnasında Bir Risk Oluşması Durumunda Sigortalının Transfer İşlemleri

Seyahat esnasında gerçekleşen bir risk oluşması halinde nakil esnasında yapılan giderler sigorta şirketinden alınan poliçe teminatları dahilinde karşılanmaktadır. Aynı şekilde gidilen hastanenin şartlarının uygun olmaması halinde de sigorta şirketi uygun hastaneye gerekli transferi yapmaktadır.

seyahat-saglik-sigortasi-police

Aynı şekilde kişinin geçirmiş olduğu ameliyat ile ilgili olarak seyahat edemeyeceği doktor tarafından da onaylanması halinde kişi oturduğu adrese poliçe teminatları dahilinde nakledilmesi mümkün olacaktır.

Seyahat Esnasında Vefat Durumu

Seyahat esnasında oluşan kaza, hastalık vb durumların sonucunda vefat halinde poliçe kapsamında sigorta şirketi vefat nakli konusunda tüm masrafları karşılamaktadır.

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey