SİGORTA

Seyahat Sağlık Sigortası ile İlgili Bilinmesi Gereken 4 Önemli Bilgi

Bu yazımızda Seyahat Sağlık Sigortası Nedir? Seyahat Sağlık Sigortaları Nereden Alınır? Gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız. Aynı zamanda Seyahat Sağlık Sigortaları Nereden Alınır? sorusunun da cevabını bulacağınız yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

  1. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Türkiye’den vize isteyen ülkeler seyahat sağlık sigortasını şart koşar. Bu nedenle bu tarz bir sigortanın diğer adı da vize sigortasıdır. Çünkü bu sigortayı yaptırmadan vize alabilmek mümkün değildir. Vize istemeyen ülkeler için seyahat sigortası yaptırmak isteğe bağlıdır.
  2. Eğer seyahat sağlık sigortanız olmasaydı ve yurt dışında başınıza bir şey gelseydi, istenmeyen birçok durumla karşılaşabilirsiniz. Ancak, seyahat sigortası olan birisinin yurt dışında başına bir şey gelmesi durumunda, örneğin geçirilen bir kaza ile ilgili kişi hemen hastaneye yatırılır, tedavisi yapılır ve masrafları karşılanır. Bu sayede kişi anında müdahale görme imkanına kavuşur. Hatta kaza durumunda hukuk hizmetleri alabilir ve eve dönüş masraflarınız da karşılanabilir.
  3. Seyahat sağlık sigortaları kısa süreli sigortalar kapsamında olduğu için diğer sigortalara göre ücretleri de düşüktür. Seyahat Sağlık Sigorta Fiyatları Ortalama olarak 15 Euro ile 40 Euro arasında değişir. Fiyatlardaki bu değişikliğin sebebi sigortayı yaptıracak kişinin yaşı, seyahat türü ya da gittiği ülkedir. Ayrıca, Seyahat sağlık sigortanızın kapsadığı hizmetlere göre yine ücret değişebilmektedir.
  4. Seyahat sigortaları yurt dışında gidilen ülkenin gümrüğünden geçtikten sonra başlar. Seyahat sigortaları seyahatin kapsadığı gün sayısına göre 1 haftalık, 15 günlük, 1 aylık, 2 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık olabilir. Yine süreler ve hizmet kapsamları değiştikçe poliçelerin fiyatları da değişir. 1 yıllık standart seyahat sigorta poliçesinin fiyatı yaklaşık 60 Euro’dur. Ek hizmetlerle bu rakam 200 Euro’ya kadar çıkabilir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BAŞVURU

 

 

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey