SİGORTA

Seyahat Sağlık Sigortaları Hakkında Merak Edilenler

Bu yazımızda seyahat sağlık sigortası yaptırmak istiyenlerin ama seyahat sigortası teminatlarını bilmeyenler için bilgilendirici yazımızı sizlerle paylaşmak isteriz. Bu yazıda daha çok seyahat sağlık sigortası nedir? Seyahat Sağlık sigortası yaptırmanız halinde ne gibi haklara sahip olacaksınız konusunu işledik.

  • Seyahat sağlık sigortaları; Yurt içinde yapılan seyahat durumlarında, Yurt dışına yapılacak seyahatlerde, yurt dışından gelenlerin Türkiye’ye yapılacak seyahatleri esnasında karşılaşacakları muhtemel sağlık sorunlarının karşılanması amacıyla yapılan sağlık sigortalarıdır.
  • Sigorta şirketleri seyahat süresince sağlık sigortası poliçelerinde belirtilen süre boyunca oluşacak sağlık sorunlarını kapsayacak şekilde kişileri sigortalarlar.
  • Seyahat esnasında oluşan risk poliçe başlangıç tarihinden önceki bir zamana dayanıyorsa poliçe bu riskleri karşılamayacaktır. Yani Poliçe başlangıç tarihinden önce oluşan riskler sigorta kapsamında karşılanmaz.
  • Seyahat Sağlık Poliçesinin belirtilen tarihlerin dışında oluşan riskler poliçe kapsamında değerlendirilmez yani karşılanmaz
  • Seyahat Sağlık Sigortaları poliçenin geçerli olduğu süre içerisinde meydana gelen kaza ve poliçe tarihinden önceki bir hastalık veya rahatsızlığa bağlı olmayan rahatsızlık durumunda poliçe tarihleri içerisindeki riskleri sigorta şirketi karşılamaktadır.

SİGORTA TALEPLERİNİZ İÇİN BAŞVURU

Seyahat Sağlık Sigortalarında Süre

  • Bir kişi yurt dışına çıkmak üzere seyahat sağlık sigortası yaptırdıysa seyahat sağlık sigortasının sorumluluğu Türkiye sınırlarından çıkılmasıyla başlar. Sigortanın süresi ise kişinin Türkiye’ye dönüşü ile sona erer. Giriş ve çıkış tarihlerinin tespiti ise Pasaportta bulunan tarihler dikkate alınarak yapılır.

seyahat-saglik-sigortasi-hakkinda-merak-edilenler

Yurt Dışından Türkiye’ye Seyahat Edecekler için Sigorta Süresi Tanımı

Yine aynı şekilde yurt dışından Türkiye’ye seyahat etmek isteyenler içinse süre Türkiye’ye giriş yaptıkları tarih ile başlamakta Türkiye’den ayrıldıklarında sigorta süresi sonlanmaktadır. Burada da yine sürenin tespiti için resmi evrak olan pasaport’a bakılmaktadır.

Yurt İçinde yapılan seyahatlerde ise sigorta şirketinin poliçede belirtmiş oldukları süre geçerli olacaktır.

 

 

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey