GÜNCEL KONULAR

Schengen Seyahat Sigortası

Schengen bölgesi başlarda beş Avrupa ülkesiyle başlayan sonradan sonrasında çoğunluğu Avrupa ülkesi olan ve Avrupa ülkeleri dışında dört ülkenin de içine girdiği serbest dolaşım birliğini oluşturmaktadır. Schengen ülkesi içerisinde olan vatandaşlar sınır ve pasaport kontrolü olmadan seyahat edebilme rahatlığına sahip olabilmektedirler. Dolayısıyla Schengen ülkelerinden birinden vize alınması durumunda diğer ülkelerde de serbest dolaşım hakkına sahip olabilmektesiniz. Yalnız yine buna son olarak karar verici ilgili ülkenin yetkili kurumları veya sınır polisidir. Aksi bir durum oluşması durumunda vize alınmış olsa bile ülkeye girişlere izin verilmeme ihtimali bulunmaktadır.

Schengen Ülkeleri Nedir?

Avusturya, Belçika, Çek Cumh., Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İsviçre

SEYAHAT SİGORTASI BAŞVURU FORMU

Schengen Ülkeleri Seyahat Sağlık Sigortaları

Schengen Ülkeleri’ne ziyaretlerinizde yapacağınız seyahatlerde vize başvuruları yapıldığında konsoloslukların istediği evraklardan birisi de seyahat sağlık sigortasıdır. Seyahat sağlık sigortasının istenmesinin sebebi ise seyahat esnasında kişilerin başına gelebilecek muhtemel risklerin güvence altına alınmasını sağlamaktır.

Bu riskler seyahat esnasında geçirilen bir kaza veya ani bir hastalık olabileceği gibi bagaj kaybolmaları, hırsızlık vb riskler de bu kapsamda değerlendirilebilir.  Seyahat sağlık sigortaları ise bu risklerin güvence altına alınmasını sağlamaktadır.

Sigorta primleri ise sigorta şirketlerine göre farklılık gösterilebilir. Bunun için sigorta şirketlerinden veya acentelerinden ya da buradan iletişim formumuzu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey