FUARLAR ve ETKİNLİKLER

Savunma Sanayiindeki KOBİ’ler SEDEC ile Dünyaya Açılıyor

Savunma Sanayisi yapısı itibariyle ülkelerin ve ekonominin en önemli gelir kalemlerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Aynı şekilde özellikle KOBİ’ler de ülke ekonomisinin yapı taşı olarak bulundukları sektörlere büyük katkılar sağlıyorlar.

Savunma Sanayisinde KOBİ’ler her geçen gün daha fazla söz sahibi olmasıyla birlikte sektör büyük ivme kazanmış ve her geçen gün daha hızlı büyümeye başlamıştır. Bu noktada yeni pazarlar bularak sektörün daha dabüyümesi ve ülke ekonomisine katkı sağlaması hedeflenmektedir. Bu noktada özellikle savunma sanayisinde söz sahibi olan kurumlar KOBİ’lerin yurt dışına açılması için SEDEC ile mümkün olacak ve KOBİ’ler savunma sanayisindeki ürünlerini daha kolay şekilde yurt dışına açabilecekler.

Diğer kobi kredileri konusunda detaylı bilgi için buradan bilgi alabilirsiniz.

SEDEC Nedir?

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ve Savunma Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) desteğiyle organize edilen SEDEC, Teknopark Ankara bünyesinde yürüyen, Ekonomi Bakanlığı destekli Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi kapsamında hayata geçirildi.

SEDEC’in Görevi

SEDEC’in görevleri arasında ise; Türk savunma sanayisinin gelişiminde, yerli ve milli ürünlerin üretiminde önemli roller oynayan KOBİ’lerin iş bağlantılarının güçlendirilmesi, yurt dışına açılma olanaklarının artırılması olarak açıklanabilir.

SEDEC’in görevleri arasında yurt içinde ve yurt dışında faaliyetlerde bulunan şirketleri bir etkinlikte buluşturarak, ülke ve sınır güvenliği, iç güvenlik, savunma sistemleri konularında uluslararası ve ulusal tüm oyuncuları buluşturan, fuar, konferans ve ikili iş görüşmelerini kapsayan organizayonları hayata geçirmeyi görev edinen  SEDEC, bu özellikleriyle özellikle savunma sanayii’ne yeni bir sinerji getirerek sektörün büyümesine katkı sağlamayı hedefliyor.

İlk Etkinlik Ne Zaman?

Ankara’da, 3-5 Temmuz’da, ATO Congresium’da düzenlenecek etkinlik, konusu ve kurgusuyla yenilikler barındırıyor.

İvedik Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ortaklığıyla kurulan Teknopark Ankara, savunma ve havacılık sanayisine yönelik çalışmalara özel önem veriyor.

Bünyesinde çok sayıda savunma ve havacılık sanayisi firması barındıran Teknopark Ankara, ayrıca İvedik Organize Sanayi Bölgesi ve teknoparkta insansız hava araçlarına yönelik çözümler üreten 35 firmanın katılımıyla bu alanda teknoloji merkezi oluşturmak için çalışmalar yürütüyor.

KOBİ’lerin Yetenekleri Vitrine Çıkacak

“Kısa sürede doğru kişiler, doğru işler” sloganıyla düzenlenen SEDEC, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve SSM gibi ihtiyaç makamlarını, üreticilerle doğrudan bağlantıya geçirecek.

Organizasyonun, ana sanayi üreticilerinin, KOBİ seviyesinde tedarik zinciri bağlantılarını en kısa sürede sağlayabilen etkin bir platform olması hedefleniyor.

Etkinlik, aynı zamanda, önceden planlanan ikili iş görüşmeleri kapsamında yabancı orijinal ekipman üreticileriyle birinci ve ikinci seviye tedarikçileri, Türk savunma, havacılık ve güvenlik sanayisi firmalarıyla buluşturacak.

Türk firmalarının, özellikle KOBİ’lerin yetenekleri ve başarıları, yabancı misafirlere daha yakından tanıtılacak.

Kaynak:AA

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey