KİTAP ÖNERİLERİ

Şarık Tara Anlatıyor Kitabı

Türkiye’nin önde gelen ve başarılı iş adamlarından yine Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden ENKA’nın kurucusu Şarık Tara’nın Hayatının anlatıldığı kitap Doğan Kitap’dan yayında. Kobilerin, İşletmelerin ve Kurumların sahiplerinin ve çalışanlarının aynı zamanda iş kurmak isteyen kişilerin okuması gereken kitap olarak tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda kitap’ın 2015’de çok satanlar arasında olduğunu da belirtmekte fayda var.

Şarık Tara Anlatıyor Kitabının Özeti

Şarık Tara’nın hayatı…

” 1930 yılında Üsküp’te doğdum. Ailemin imkânları genişti, mürebbiyeler ve hizmetliler arasında el üstünde tutularak büyüdüm. Güzel bir çocukluk yaşadım. İkinci Dünya Savaşı başlayınca ailem beni 12 yaşındayken Bulgar pasaportuyla İstanbul’a dayımın yanına gönderdi. Birdenbire varlıktan adeta yokluğa yuvarlandım. Ailem ancak iki yıl sonra yanıma gelebildi. İstanbul’da zor şartlar altında yaşamımızı sürdürdük. Annem, babam bu dönemde birçok şeyden fedakârlık ettiler ama çocuklarının eğitiminden asla. Bizim iyi bir eğitim almamız için ellerinden geleni yaptılar. Lise yıllarından itibaren ben de çalışarak aile bütçesine katkıda bulundum.

İnşaat mühendisi olmak istiyordum, onun için İTÜ’yü tercih ettim. İTÜ’lü olmak benim bütün hayatımın gidişatını belirledi. 1957 yılında sınıf arkadaşım, yakın dostum ve eniştem Sadi Gülçelik’le birlikte Enka’yı kurdum. Enka’yı bir dünya şirketi yapmak için çok çalıştım ve muvaffak oldum. ”
(Tanıtım Bülteninden)

Şarık Tara Anlatıyor Kitabı Fiyatı:

D&R: 19,76 TL

İdefix: 18,20 TL

n11: 20,80 TL

Nadirkitap.com: 20 TL

 

 

sarik-tara-anlatiyor

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey