SİGORTA

Rusya Seyahat Sigortası

Rusya konum itibariyle kuzey avrasyada yer almaktadır. Yüz ölçüm olarak bakıldığında dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahiptir (17,100,000 km2). Yönetim şekli ise yarı başkanlık yönetimdir. Resmi para birimi de ruble’dir.  2013 yılı verilerine göre 143,5 milyon nüfusa sahiptir.

Rusya’ya seyahat edecekler için özellikle Ermitaj Müzesi, Kremlin Sarayı, Aziz Vasil Katedrali, Kızıl Medyan gibi özel yerler özellikle gezilip görülmesi gereken yerler olarak önerilmektedir.

Rusya Seyahat Sigortası

Rusya’ya seyahat edecek vatandaşlar ile ilgili olarak özellikle vize işlemlerinde sorun yaşanmaması için Rusya Seyahat Sağlık Sigortası yaptırılması gerekmektedir. Dolayısıyla vize işlemlerinde sorun yaşamamak ve seyahat ajandanızda sarkma olmaması için seyahat sigortası yaptırılmasında fayda vardır. Seyahat sağlık sigortası seyahat esnasında oluşabilecek muhtemel risklerin güvence altına alınmasını sağlayacaktır. Seyahat sigortanız sayesinde bagajınızın kaybolması, seyahat esnasında oluşabilecek yatarak veya ayakta tedavi masraflarının karşılanması ve yine ameliyat vb durumlarda seyahat sigortası sayesinde ilgili ülkeye naklinizin gerçekleştirilmesi mümkün olabilecektir.

SEYAHAT SİGORTASI BAŞVURU FORMU

Rusya’ya Giriş İşlemleri ve Vize İşlemleri için Tavsiyeler

Pasaportlarınızın aşınmamış olmasına dikkat edilmeli. Pasaportunuz yırtık veya aşırı deforme olmuşsa girişlerde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Pasaport fotoğrafınızın aşınmış olması veya fotoğrafın pasaporttaki resimle uyuşmaması durumunda da aynı şekilde ülkeye alınmanızda sorun yaşatabilir

Almış olduğunuz vize ile seyahat amacınızın birbirini tutması gerekmektedir. Yani seyahat amacıyla gidip mülakat esnasında iş için geldiğinizi belirtirseniz ülkeye alınmama riskiniz bulunmaktadır.

 

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey