SİGORTA

Romanya Seyahat Sigortası

Romanya Seyahat Sağlık Sigortası yurtdışında Romanya ziyareti yapmak isteyen kişilere özel olarak yapılan seyahat sağlık sigortasıdır. Seyahat sigortasını yaptıran kişiler aynı zamanda Avrupanın farklı şehirlerine seyahat ederken ilgili poliçe teminatları kapsamında riskleri güvence altına alabileceklerdir.

Yani yaptırmış olduğunuz seyahat sağlık sigortası sadece Romanya ile sınırlı olmayıp diğer Avrupa ülkeleri için de geçerli olacaktır. İlgili seyahat sigortası kapsamında yapmış olduğunuz seyahat esnasında karşılaştığınız büyük ölçekli riskler karşılığında oluşacak tedavi masraflarının karşılanması aynı zamanda seyahat esnasında oluşacak bagaj kaybolması vb risklerin de güvence altına alınabilmesi mümkün olacaktır.

Romanya Konsolosluğuna Başvuru Yapacaklara Tavsiyeler

5 gün veya daha az süre ile Romanya’ya seyahat edeceklere vize uygulanmamaktadır. Bu uygulama Türkiye’de yerleşik olarak ikamet eden ve bunu ikametgah’ı ile beyan edebilecekler için geçerlidir.

Romanya Konsolosluğuna başvuracak kişiler için özellikle uzun dönemli ziyaretlerle ilgili olarak yapılacak işlemlerde istenen belgelerin eksiksiz tamamlanması gerekmektedir.

SEYAHAT SİGORTASI BAŞVURU FORMU

Kısa süreli ve uzun süreli ziyaretler de olsa da her tip ziyaret için seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.  Sağlık sigortaları için buradan formumuzu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Yapılacak ziyaretlerde tüm evraklar eksiksiz olsa da sınır polisinin insiyatifi son noktadır. Dolayısıyla sınır polisi ziyaret şekli ile alınan vize tipinde bir farklılık görürse kişinin ülkeye girişine izin vermeyebilir.

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey