SİGORTA

Özel Sağlık Sigortalarında Estetik Tedavileri

Günümüzde devletin sağladığı sağlık güvencesi dışında artık birçoğumuz daha iyi şartlarda tedavi görebilmek için özel sağlık sigortalarına başvurmaktayız. Bu açıdan bakıldığında estetik operasyonları ve giderleri yine sigortalılar ve kişiler tarafından sorgulanmakta ve özel sağlık sigorta poliçelerinin bu giderleri karşılayıp karşılamadığı karşılıyorsa hangi şartlarda karşıladığı sürekli sorgulanmakta. Bu yazımızda da özel sağlık sigortalarında estetik giderleri karşılanır mı karşılanırsa hangi şartlarda karşılanır gibi sorulara cevap arayacağız. Önceki yazılarımızda da Çocuklar için sağlık sigortası ve diş giderleri için sağlık sigortaları gibi konulara değinmiştik.

Sağlık Sigortalarında Estetik ile ilgili Giderler Karşılanır mı?

Herhangi bir neden yokken kişisel oluşturacağımız kanaat sonucu yaptıracağımız bir estetik operasyonunu sağlık sigortamız karşılamamakta.

Bir kaza sonucu yaralanmaya bağlı oluşan rahatsızlıklar (burun kırılması gibi) özel sağlık sigortamız kapsamındaki teminatlardan karşılanmaktadır.

Kısaca yaptırmak istediğiniz plastik cerrahi ya da estetik ameliyatları ( burun küçültme, yağ aldırma, meme küçültme gibi) estetik için yapılan her türlü girişim, sağlık sigortası poliçe tarihinden önce oluşan her türlü düşme, travma, çarpma, yanık gibi estetik operasyon gerektiren tüm durumlar sigorta kapsamı dışında kalmaktadır. Fakat poliçe sonrasında yaşanılan bir kaza sonucu oluşacak ve estetik operasyon gerektirecek tüm durumlar sigorta kapsamında yer alacaktır.

Hangi uygulamalar estetik giderleri sayılmaz?

Sigorta poliçenizin aktif olduğu tarihler içerisinde yaşayacağınız travma, çarpma, yanık ya da kaza sonucu oluşabilecek ve estetik operasyon gerektirecek tüm durumlarda yapılacak operasyonlar estetik gideri olarak sayılmayacağından sigortanız tarafından karşılanacaktır.

Sağlık Sigortalarında Estetik Giderleri hangi şartlarda kapsam içerisine alınır-sigorta şirketi karşılar?

SAĞLIK SİGORTASI BAŞVURU FORMU

Sağlık sigortalarında estetiğin sigorta kapsamında alınacağı durumlar;

• Travma sonucu yaralanma
• Düşme sonucu yaralanma
• Kaza sonucu oluşabilecek yanıklar
• Çarpma sonucu oluşabilecek yaralanmalar

Estetik Giderlerini karşılayan sigorta şirketleri var mıdır?

Bireysel olarak talep ettiğimiz zorunluluğun gerekmediği estetik talepleri sigorta şirketleri tarafından karşılanmamaktadır. Sigorta şirketleri kazalar sonucu oluşabilecek durumlarda estetik masraflarını poliçe kapsamında karşılamaktadır. Son dönemde bazı sigorta şirketleri kendi insiyatiflerinde estetik tedavilerine özel giderleri güvence altına alan sigorta poliçeleri çıkartmaktadırlar. İlgili poliçeler ile ilgili bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey