SİGORTA

Özel Sağlık Sigortalarında Diş Tedavi Teminatı

Ülkemizde de birçok ülkede olduğu gibi diş en önemli sağlık problemleri arasında yer alır.  Sağlık problemlerini diş muayenehanelerinde ve hastanelerde tedavi ettirmeye çalışır ve diş problemleri ile ilgili birçok sorunun risklerini kendimiz karşılarız. Bu yazımızda da Diş tedavileri özel sağlık sigortaları tarafından karşılanır mı? Karşılanırsa da hangi şartlarda karşılanabileceğine dair yazımızın detaylarına ulaşabilirsiniz.

Özel sağlık sigortaları diş tedavilerini karşılar mı?

Diş tedavilerini karşılayan giderler genellikle özel sağlık sigortası poliçesine ek olarak alınan ek teminatlarla kullanım gerçekleştirilebiliyor. Özel sağlık sigortaları yaptırdığınız poliçenin içeriğine göre değişiklik gösterse de birçok poliçe kapsamında yer alır. Sigorta poliçeleriniz oluşturulurken diş tedavileri konusunda detaylı bilgileri sigorta firmanızdan öğrenebilirsiniz.

Bu kapsamda Diş Tedavilerini karşılayan sigorta poliçeleri aşağıdaki riskleri güvence altına alır;

  • Diş Çekimi
  • Röntgen
  • Kanal Tedavisi
  • Diş Eti Rahatsızlıkları
  • Diş Taşı Temizliği
  • Dolgu
  • Muayene

Gibi tedavileri kapsayabilmektedir.

Eğer poliçe kapsamında talep ederseniz diş beyazlatma işlemleri içinde ek teminat tanımlatabilmektesiniz.

SAĞLIK SİGORTASI TEKLİF ALIN 

Diş Tedavilerini Karşılayan Sigortalar Var Mıdır?

İlgili sigorta şirketinin özel şartları gereği diş tedavi teminatları özel sağlık sigorta poliçesinin içerisinde yer alabileceği gibi aynı zamanda yine sigorta şirketinin poliçe tipine göre ekstra teminat olarak da alınabilmektedir.

Bilgilere ek olarak alınan teminat ile ilgili olarak diş tedavileri kapsamında hangi işlemlerin dahil, hangi diş hizmetlerinin hariç olduğu poliçenizin oluşturulduğunda belirlenecektir.

Örneğin her poliçede beyazlatma işlemi dahil değildir. Eğer isterseniz poliçenize bu işlemi de dahil edebilirsiniz. Nelerin sigorta kapsamında olacağı ödeyeceğiniz sigorta bedelinde değişiklikler yaratacaktır.

Diş Tedavileri hangi şartlarda sigorta kapsamı içerisine alınır?

Her zaman en çok merak edilen konulardan biridir hangi şartlarda özel sağlık sigortası poliçelerini kullanabileceğimiz.

Her zaman olduğu gibi diş tedavilerinde de sigorta poliçesi kapsamında yararlanabilmeniz için rahatsızlığınızın poliçe oluşumundan sonra gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Yani daha önceden oluşmuş rahatsızlıkları sonrasında yaptıracağınız özel sağlık sigortaları ile karşılayamazsınız.

SAĞLIK SİGORTASI TEKLİF ALIN 

Etiketler
Devamını Göster

Tuğba Coşkun

Tuğba Coşkun Lise Eğitimini Anadolu Hisarı Ticaret Meslek Lisesinde Muhasebe bölümünde tamamlamıştır. Muhasebe eğitiminden sonra Uludağ Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümünden mezun olmuştur. Şu anda da Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4. sınıf öğrencisidir. Sağlık sigortaları uzmanlık alanı olmak üzere Tuğba Coşkun’un 10 yıllık sigorta deneyimi bulunmaktadır. Tuğba Coşkun aynı zamanda Yelken Sigorta Acenteliğinin ortaklarındandır.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey