TADİLAT & DEKORASYON

Ofislerde Aksesuar Seçimi ve Ofis Aydınlatmaları Hakkında Tavsiyeler

Önceki yazılarımızda ofisler için duvar kağıdı seçimi nasıl olması gerektiği ve büro sandalyelerinin neler olduğu ile ilgili konulara değinmiştik. Bu yazımızda ise ofislerde aksesuar seçimi nasıl olmalı? Aynı zamanda ofislerde renk tercihlerini nasıl yapmalıyız? sorularına cevap arayacağız. Konu hakkındaki detaylı bilgi için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ofisler Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

  • Ofiste fazla ve gereksiz eşya kullanmaktan kaçınmak gerekmektedir.
  •  Faaliyette bulunduğunuz sektörünüz veya işinizle alakalı tablolar, duvar panoları, duvar kağıtları veya aksesuar kullanımları özellikle tercih edilmelidir.
  • Müşterileriniz bekleyebileceği, beklerken kendini rahat hissedip düşünebileceği alanlar yaratılmalıdır. Çok büyük olmayan fakat rahatlığı ve estetiği ön planda olan bir koltuk, hareketli bir sandalye ve şık ve dekoru tamamlayacak (kare, dikdörtgen, elips, dairesel) formda sehpa işinizi görecektir. Sehpanın üzerine işinizle alakalı katalog, dergi gibi objeleri koymayı da unutmamak gerekir.
  • Küçük bir ofiste duvar rengini, açık renklerden seçmek faydalı olacaktır.  Canlı renkleri de  (turuncu, yeşil ) tablo, vazo gibi aksesuarlarda kullanarak ofise bir hareket, enerji katmak oldukça faydalı olacaktır.
  • Ofisteki mobilyalar ve tarzları kadar bir ofisin dekorasyonunda dikkat edilecek unsurların en önemlilerinden biri de aydınlatmadır.

Ofis Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Ofis aydınlatmasında dikkat edilecek birkaç nokta vardır bunlar:

  • Öncelikle ofis loş değil, iyi aydınlatılmış olmalıdır, ancak aydınlatmada tasarruflu çözümlerden yararlanmak gerekir. Bunun için gün ışığı alan pencereler mutlaka değerlendirilmeli, aydınlatmada tasarruflu teknoloji ürünlerinden faydalanılmalıdır
  • Aydınlatmanın yeterli düzeyde olduğundan emin olun. Tek bir aydınlatma yerine bir kaç değişik aydınlatma kullanarak şık bir ofis yaratabilirsiniz. Gizli aydınlatmalar gözümüze çarpan detaylar arasında yer almaktadır.
  • Tavana monte edilmiş gizli bir aydınlatma veya asma tavan içine yerleştirilmiş led ışıklandırmalar bahsedebileceğimiz örnekler arasında sayılabilir. Ofislerde led kullanılması hem ekonomik olacaktır, hem de iyi bir aydınlatma sağlayacaktır. Bu sebeple modern ofislerde sıklıkla tercih edilen bir üründür.
  • Asma tavan ve mutlaka gizli ışıkla aydınlatmanın olması, yanında özellikle çalışanlar bölümüne mutlaka tavan aydınlatmaları bunlarında beyaz ışık olarak kullanılması uygun olur, Koridor ve yönetici odaları ise; Gün ışığı ya da daha sıcak renk tonlarında aydınlatma kullanılıp lambader ve masaüstü aydınlatma uygun olacaktır.

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey