OFİS BÜRO MOBİLYA

Ofis Sandalyeleri Seçerken Dikkat Edilecekler

Ofis Malzemelerinin önemli parçalarından birisi olan ofis sandalyeleri çalışanların sağlık, beden ve psikolojileri açısından önemli bir malzeme olarak tanımlanmaktadır. Ofis sandalyeleri çalışan psikolojisini de etkilemesi açısından çalışan verimliliğine de önemli katkılar sağlamaktadır. Çalışanlar üzerinde bu kadar önemli bir etkisi olan ofis malzemesi parçası sandalyeleri seçerken nelere dikkat edilmeli kısmını maddeler halinde sıralayalım istedik:

  • Ofis sandalyeleri ofis malzemesi satan veya sadece ofis sandalyesi satan yerlerden alınmalıdır
  • Sandalye alırken fiyatından çok ergonomisi ve kalitesine dikkat etmek gerekmektedir. Hem çalışan sağlığı hem de kalitesiz ürünün sürekli alınacak olması gelecekte sorunlar yaratabilir
  • Satış sonrası düzenli hizmet alınabilecek ofis sandalyesi satan firmalar seçilmelidir
  • Ofis sandalyeleri mobilya ve diğer ofis malzemeleriyle uyumlu olmalıdır
  • Ofis sandalyesi boyun kısmının da yüksek olmasında fayda olacaktır
  • Ofis sandalyesi renk olarak iç açıcı ve psikoloji düzelten bir renge sahip olmalıdır
  • Sandalye esnek bir yapıya sahip olmalıdır
  • Ofis Sandalyesi seçerken boyu ayarlanabilir koltuklar seçilmelidir.
  • Ofis sandalyesi boyu diz mesafesine kadar yükseltilmelidir.
  • Yine Ofis sandalyesinin sırt karesinin de ortopedik özellikleri sebebiyle ayarlanabilir olmalıdır.

 

Devamını Göster

Ozan Cem Yazgan

Ozan Cem Yazgan 1993 yılında TED koleji Fen bölümünü bitirdikten sonra 2000 yılında Bilkent Üniversitesi Peysaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım Bölümünü bitirmiştir. Yüksek Lisans Eğitimini ise 2004 yılında Çankaya Ünivertisinde tamamlamıştır. Doktora Eğitimini ise Ankara Üniversitesinde Peysaj Mimarlığında 2010 yılında tamamlamış ve Dr. Ünvanını almıştır. Ozan Cem Yazgan aynı zamanda Ankara’da Çankaya Tasarım Grubunda 6 yıl boyunca Tasarım Müdürü Görevini Üstlenmiştir. Ardından Simtaş İnşaat’ta 8 yıl boyunca yine Tasarım Müdürü olarak görevini sürdürmüştür. Simtaş İnşaat’ın ardından Haliç Üniversitesi (Şirket Sayfası) Öğretim Görevlisi olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Sonrasında sırasıyla Lamprika-Aytin İnşaat (Proje Koordinatörü), Tuna Ofis ve Ev Mobilyaları (Proje Satış Koordinatörü). Son iki yıldır ise BMS Mobilya’da Proje Müdürü olarak özellikle Dış Mekan ofis, cafe, restaurant, otel ve sosyal alanlar, spor kompleksleri ve tribün koltukları konusunda uzmanlaşmıştır. Ozan Cem Yazgan ile iletişim sayfamız üzerinden sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey