TADİLAT & DEKORASYON

Ofis Dizaynında Malzeme Alımı Nasıl Olmalı?

Yazımızda ofisler için malzeme seçimi ve metal aksesuar seçimi ile ilgili bilgilere değineceğiz. Aynı zamanda Ofis bölümlemeleri ve Yönetici masası yine yazımızda değineceğimiz konulardan olacaktır. Detaylar için yazımızı inceleyebilirsiniz.

  • Modern ofis dekorasyonu dediğimizde aklımıza ilk önce camlar ve demir materyaller gelmektedir. Günümüzde high teck denilen malzemeler yine modern ofislerde kullanılan parçalardır. Cam, ahşap, metal aksesuar ve mobilyalar oluşturulan ofisin vazgeçilmez elemanlarıdır.
  • Çalışanlarınız ve kendiniz için rahat ofis sandalyeleri alın. Bir diğer önemli konu ise; verimli ve etkili bir  çalışmayı büyük oranda oturma tarzı etkilemektedir.
  • Elde ettiğiniz başarılarınızı ve referanslarınızı ya da medya da yer alan haberlerinizin olduğu bir afişi duvarda sergilemekte sizin için faydalı olacaktır.
  • Özellikle masa başı çalışılan, bilgisayarla iş yapılan ofislerde, mobilya seçilirken öncelikli kriter, beden sağlığını gözeten mobilyalar olmalıdır. Uygun masa, masa ile uyumlu sandalye, bilgisayarın sağlıklı açıyla göz hizasında olması ilk dikkat edilmesi gereken unsurlardır.
  • Ofis içi Bölümlemeler; Ofis içinde farklı işleri yapanların hepsinin bir arada bulunması, bazı durumlarda işin verimini düşürebilir.
  • Örneğin, yaratıcı, düşünme ve konsantrasyon isteyen işleri yapanlarla, sürekli telefonda konuşmak zorunda kalınan, müşteriyle ilişkilerin yoğun olduğu işleri yapanları aynı ofis ortamında çalıştırmak verimi düşürür. Bunun için en ideali ofis içinde yapılan işin niteliğine ve çalışılan departmanlara göre çeşitli bölmeler oluşturmaktır.
  • Ofiste kullanılan mobilyalar ergonomik, kullanışlı ve sağlıklı seçilmelidir.
  • Ofisinizin içinde bulunduğu o sektörü yansıtması çok büyük önem kazanmaktadır. Şayet bir tasarım sektöründe bulunuyorsanız şüphesiz canlı ve rengarenk bir ortam kurmalısınız. Tasarım ofislerinden beklenen ortamlar hep böyle olmalıdır. Artık modern ofisler, çalışma yaşamının olmazsa olmazlarındandır.
  • Ayrıca, Çalışan insanlar, neredeyse evlerinden daha çok vakti ofislerinde geçiriyorlar. Ofis mimarisi, dekorasyonu, çalışma yaşamı ve çalışanların sağlığı kadar iş ilişkisi geliştirilerek müşterilerin, sizin hakkınızda fikir edinmesi için de önemli bir kriter.
  • Yönetici Odası; Öncelikle Yöneticinin bulunduğu yer ve konumu önemlidir. Genel olarak merkez alanda çalışanları görebileceği onlara hakim bir konumda olması yada odaya geçerken çalışanların bulunduğu yerden geçerek odasına ulaşması motivasyon ve yetki hiyerarşisi açısından olumlu olacaktır.
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey