TADİLAT & DEKORASYON

Ofis Dizaynında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ofisleri dizayn ederken küçük işletmeler, kobiler ve şirketler nelere dikkat etmeli? Ofis dizaynında hangi konuların önemli olduğuna dair genel bilgilendirmeleri yazımızda paylaşalım istedik

Ofis Dizaynında Sağlık

Ofis dizaynında ergonomi oldukça önemlidir. Yine ergonomiye bağlı olarak seçilen malzemelerin de kalitesi önem arz etmektedir. Çalışan sağlığı için kansorojen maddelerden uzak durarak daha sağlık dostu malzemeler tercih edilmelidir. Böylece çalışan sağlığı korunmuş olmakla birlikte aynı zamanda modern bir ofis dizaynı sağlanmış olacaktır.

Yine çalışan psikolojisini pozitif etkilemek için ofis içerisinde oyun konsollarına, langırt masaları gibi objelere yer verilebilir. Bu tarz objeler çalışanların işlerden kısa bir zaman da olsa sıyrılmasına kendisini rahatlatmasına ve iş yerinde daha fazla süre geçirmek istemesinden dolayı verimliliğin de artmasını sağlayacaktır.

Yine ofis malzemelerindeki değişebilen bazı malzemelerin 3-5 yıl arayla değişmesi çalışan psikolojisinin pozitif etkilenmesi açısından fayda sağlayacaktır. Çünkü çalışanlar belirli sürelerde bulundukları yerlerde yapılan değişiklikleri pozitif olarak algılayıp verimliliklerinin arttığı bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Ofis Dizaynında Malzeme Seçimi

Ofisi dizayn ederken seçilen malzemeler yine faaliyet alanına uygun şekilde seçilmelidir. Örneğin bilişim alanında faaliyet gösteren bir işletme teknoloji ağırlıklı malzeme seçimi yapması gerekirken üretim atölyesinde bulunan bir ofisin de önceliğinin malzeme sağlamlığı sonrasında malzeme estetiğinin ön planda tutması gerekmektedir. Bu anlamda uygun işe uygun malzeme seçilmesi faydalıdır. Yine son dönemde popüler olan geri dönüştürülebilen malzemeler seçmek geri kazanım açısından da faydalı olacaktır.

ofis-dizayninda-dikkat-edilmesi-gerekenler

 

Ofis dizaynında modern bir görünüme sahip olmasını istersek ahşap, metal malzemeler kullanılmalı. Modern bir ofis için yine ileri teknoloji ürünü malzemeler kullanmak faydalı olacaktır

Bir de mevcut başlıklara ofis aydınlatması kısmı da eklenebilir. Ofis aydınlatması nasıl olmalıdır isimli yazımıza da ulaşabilirsiniz.

Profesyonel bir mimardan danışmanlık almak markaya özel çözümler sağlamak adına önemli avantaj sağlayacaktır.

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey