TADİLAT & DEKORASYON

Ofis Aydınlatma Önerileri

Ofis aydınlatması çalışanların etrafını ve çevresini net bir şekilde görebileceği gibi dizayn edilmelidir. Ofis aydınlatması bilgisayar ağırlıklı çalışanlar için göz yormaması açısından önemli, üretim işletmelerinde üretim tezgahlarında çalışan işçilerinin çalışmalarını kolaylaştırıcı bir etkisi olmalıdır. Bu bağlamda ofis aydınlatması hem çalışan psikolojisi, çalışan verimliliği, çalışan güvenliği ve çalışan sağlığı açısından önem arz etmektedir.

Son dönemde ofis dizaynında klasik florasan aydınlatmalardan led aydınlatmalara geçiş gerçekleşmektedir. Led aydınlatmalar florasan aydınlatmalara göre ofisin daha modern görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda Led aydınlatmalar ofislere modern ve göze hoş görünen bir hava katmaktadır.

Gizli led’ler hem ofislere modernlik katmakta hem de ofis içerisinde yaşayan çalışanların gözlerini yormamaktadır. Led aydınlatmalar görünüm olarak modernlik sağladığı gibi aynı zamanda tasarruflu olması sebebiyle maddi açıdan da avantajlı bir aydınlatma türüdür.

Ofis aydınlatmasında kişilerin ışığın nereden geldiğini farketmemesinde fayda vardır. Bu açıdan etrafı aydınlatmak ve ışığın nereden geldiğinin belli olmaması adına belli bir noktayı veya ofiste bulunan bir objeyi aydınlatarak hem ışığın nereden geldiğinin belli olmamasını sağlar, hem ofisi sağlıklı bir şekilde aydınlatır hem de ofise aydınlatmayla birlikte hoş bir görünüm sağlayabiliriz.

ofis-aydinlatma-onerileri

Ofis aydınlatmasında önemli konulardan bir tanesi de aydınlatmanın ofis içerisinde eşit şekilde dağıtılmasıdır. Eşit şekilde dağıtılan aydınlatma çalışma ortamının daha net görülmesini sağlayacaktır.

 

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey