KOBI REKLAM PAZARLAMA

Native Reklamcılık Örnekleri

Önceki yazımızda native reklamcılığın tanımını yapmış aynı zamanda native reklamcılık özelliklerini sıralamış ve native reklamcılıkta başarılı olmak için neler yapılması gerektiğini anlatmıştık. Bu yazımızda ise yapılan bir native reklam çalışmasının başarılı olduğunu nasıl anlayacağımızı ve örnek native reklamlarını göstereceğiz.

Native Reklamcılığın Başarılı Olduğunu Nasıl Anlarız?

  • Native reklamların başarılı olduğunu standart reklamların başarısıyla paralel olarak değerlendirebiliriz. Native reklamcılığın başarılı olup olmadığının ölçümlenmesi için;
  • Reklam içeriğinin tıklanıp siteye yönlenmesi ve yönlenen kişilerin sitede geçirdikleri süre
  • İlgili içeriğin içerisinde geçirilen süre,
  • İlgili içeriğin sosyal medyada paylaşılması,
  • İlgili içerik veya native reklam dolayısıyla bir ürün satışı gerçekleşiyorsa veya bir form doldurulması gibi bir hedef varsa burada ilgili yönlenmelerin sonucunda elde edilen performansların incelenmesi de reklamın başarılı olup olmadığı konusunda fikir verecektir.

Native Reklamcılık Örnekleri

Örnek 1

Bu örnekte haber siteleri içerisinde ana sayfa yer alan bir native reklamcılık örneğini görüyoruz. Burada internet sitesi native reklamı diğer haberlerden ayırmak için “sponsorlu” ibaresi koyarak ilgili içeriğin reklam içeriği olduğunu belirtiliyor. Burada içeriğin reklam olduğu farklı bir şekilde anlatılmakta.

sayfa_ici_native_ornegi

Örnek 2

İnfografik Native reklamcılık etkili olarak kullanılabilecek reklam örneklerindendir. Bu reklam yapısı etkili olarak olarak kullanılabilecek hızlıca yayılma özelliği olarak kullanılabilecek reklam örneği olarak gösterilebilir.

infografik_native_reklam_ornegi

Örnek 3

Bu örnekte ise haber sitesi içerisinde yer alan bir haberin alt kısmında yer alan native reklam örneğini görüyoruz. İlgili haber bir spor içeriğinde yer almaktadır. Bu sebeple ilgili native örnekleri daha çok erkek hedef kitleyi hedefleyerek reklam gösterimi yapmaktadır.

ilginizi_cekebilir_native_ornegi

Örnek 4

Haber içinde yer alan farklı native örneği yine burada yer almaktadır.

haber_ici_native_ornegi

Örnek 5

Haber içi native reklam örneklerinden bir tanesini de haber içi native reklam örneğidir. Bu reklam modelinde ilgili haber içerisinde yine native özelliğinde reklam örneği yer almaktadır.

haber_sayfasi_native

 

Devamını Göster

Cenap Coskun

Dijital Medya sektöründe 6 yıllık deneyimi ve Satış konusunda 9 yıllık deneyimi ile çalışmakta olan Cenap Coşkun Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Cenap Coşkun Kariyer.net, UZMANTV'de Reklam Satış Grup Müdürü ve Tasit.com’da Reklam Satış Direktörü görevini üstlenmiştir. Son olarak arabam.com'da Reklam Satış Müdürü Pozisyonunda çalışmaktadır. Cenap Coşkun hakkında detaylı bilgi için kişisel blog’unu inceleyebilirsiniz. www.cenapcoskun.com Cenap Coşkun ile iletişime geçmek isterseniz bilgi@kucukisletmeler.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey