VERGİ

Motorlu Taşıtlar Vergisini Kredi Kartı ile Ödeme Rehberi

Motorlu Taşıtlar Vergisi bilindiği üzere her araç için mutlaka ödenmesi gereken vergi tiplerinden bir tanesidir. Bu yazımızda motorlu taşıtlar vergisini kredi kartı ile ödemek isteyenlere yönelik bilgilendirici yazımızı hazırlamak istedik.

Motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri bankalardan yapılabildiği gibi  kredi kartlarıyla da yapılabilmektedir. Yalnız kredi kartları ödemelerinde dikkat edilmesi gereken husus Gelir İdaresi Başkanlığının anlaşmalı olduğu kredi kartları ile ödeme yapılması olacaktır. Anlaşmalı olmayan kredi kartlarıyla ödeme yapılamamakta yapılsa bile geçerli olmamaktadır.

Kredi kartı ile ödeme yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Kredi kartıyla motorlu taşıtlar vergisi ödemesi yaparken öncelikli olarak bilgi güvenliğine dikkat edilmesi gerekiyor aynı zamanda ödeme yaptığınız ve kredi kartı bilgilerini girdiğiniz web sitelerine detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmekte Buradaki amaç bilgiyi güvenliğini sağlamak kredi kartı dolandırıcılığı engellemektir.
  • Kredi kartı bilgilerinizi girerken resmi internet sitelerinde olduğunuza dikkat etmeniz özellikle tavsiye edilmektedir. Resmi internet sitesi olarak  kastedilen  bankaların resmi  internet siteleri veya Gelir İdaresi Başkanlığının İnternet Vergi Dairesidir.
  • Kredi kartıyla ödeme yaparken kart Bilgilerinizi üçüncü şahıslarla paylaşmamanız gerekmekte. Kart Bilgilerini  banka personeli dahil hiç kimseyle paylaşılmaması tavsiye edilmektedir.

Hangi kredi kartlarıyla motorlu taşıtlar vergisi ödenir?

  • Kredi kartı ile ödemelerde bankalar kendilerine özel taksit ve puan kampanyaları yapmaktadırlar. Taksit ve özel puan imkanları için ilgili banka ile   iletişime geçmek faydalı olacaktır.
  • Gelir İdaresi Başkanlığının internet vergi dairesi ödeme alanında da yayınladığı üzere aşağıdaki bankaların kredi kartlarıyla motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Anlaşmalı Bankalar

Aşağıda listesini yayınladığımız kredi kartları ile MTV ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeleri bankaların kampanyalarına göre taksitli olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

AKBANK

Axess, Wings, Free, Axess Business, Wings Business, Bank’O Card Axess kredi kartları ve Neo banka kartı

GARANTİ BANKASI

Tüm Garanti American Express, VISA ve MasterCard, Alternatifbank BONUS, ING BONUS, Şekerbank BONUS, Tekstilbank BONUS, Burgan BONUS

HALKBANK

Tüm Halkbank VISA ve MasterCard

İŞ BANKASI

Tüm İş Bankası VISA ve MasterCard

YAPI KREDİ

Tüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard ve Albaraka Worldcard, Anadolubank Worldcard

HSBC

Tüm HSBC VISA ve MasterCard

FİNANSBANK

Tüm FİNANSBANK VISA ve MasterCard

TEB

Tüm TEB Bonus ve TEB World Kredi Kartları (VISA ve MASTERCARD)

VAKIFBANK

Tüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard

ZİRAAT BANKASI

Tüm Ziraat Bankası, VISA ve MasterCard

DENİZBANK

Tüm Denizbank, VISA ve MasterCard

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

Tüm Türkiye Finans Katılım Bankası kredi kartları

AKTİF BANK

Tüm Aktif Bank kredi kartları

ODEABANK

Odeabank Bank’O Card, Odeabank Bank’O Atlas , Odeabank Private Card ve Odeabank Ticari kredi kartları

Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey