İNSAN KAYNAKLARI

Mağaza Müdür Yardımcısı Kimdir? Ne İş Yapar?

Önceki yazılarımızda satış mühendisi pozisyonları ve muhasebe pozisyonlarının neler olduğu ile ilgili bilgilendirme yapmıştık. Bu yazımızda ise özellikle mağazacılık sektöründe çalışan kişilerin görev ve sorumlulukları aynı zamanda işveren tarafından bakıldığında bu pozisyondan beklentilerin neler olması gerektiği ve çalışan tarafından bakıldığında da işverenin bu pozisyondan beklentilerinin neler olduğunun önceden bilinmesi konusunda bilgilendirme yapalım istedik.

Mağaza Müdür Yardımcılığı Pozisyonundan Beklentiler Neler Olmalı?

Bu pozisyon ve genel olarak mağazacılık pozisyonu işin zorluğu çalışma saatlerinin uzun olması ve yoğun müşteri iletişimi gibi özelliklere sahip olması sebebiyle sirkülasyonun fazla olduğu bir pozisyon olarak değerlendirilmelidir. Dolayısıyla çalışacak kişiden beklentinin dinamik ve enerjisi yüksek aynı zamanda kendi kendini motive eden bir özelliğe sahip olması beklenmelidir.

Tecrübe

Bu pozisyonda sektörden sektöre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 3-5 yıl tecrübeli adaylar bu pozisyon için değerlendirilebilir. Aynı zamanda daha önceden 1-2 yıl arası mağaza müdür yardımcılığı tecrübesine sahip adaylar da bu pozisyon için öncelikli olarak değerlendirilebilir.

Eğitim

İlgili pozisyon için kişinin yetkinliklerine göre de değişiklik göstermekle birlikte en az lise mezunu olması bu pozisyon için yeterli yetkinlik olarak değerlendirilebilir. Üniversite mezunlarını veya MYO mezunlarını da öncelikli değerlendirmek fayda sağlayacaktır.

Görev Tanımı

Bu pozisyonda ekip yönetimi, koordinasyonu gibi yetkinliklerin yanında aynı zamanda

Mağazanın genel durumundan, görsel standartların uygulanmasından, depo, ürün ve reyonların düzeninden sorumlu olmak, Mağazaya verilen satış hedefini gerçekleştirmek,
Satış ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmak, Müşterileri kampanyalar hakkında bilgilendirmek ve bunlara yönlendirmek, gibi görevler de bu pozisyondan beklenenler arasında gösterilebilir

Pozisyon Gelir Aralığı

Bu pozisyon için işin zorluğu ve kişinin yetkinlikleri ve ilgili şirket ile yapılan görüşmelerde değişkenlik göstermekle birlikte 2.000-3.000 TL+ Prim aralığı bu pozisyon için bahsedilebilir aralık olarak gösterilebilir.

Devamını Göster

Hande Belirgen

1978 Ankara doğumlu olan Hande Belirgen lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra, 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Sırasıyla Commercial Union’da Finansal Danışman , Kariyer.Net’te Satış Takım Lideri olarak çalışmış, 2009 yılında insan kaynakları ve danışmanlık sektörüne geçiş yaparak Dünyanın önde gelen insan kaynakları seçme yerleştimr şirketlerinden olan Adecco Danışmanlık firmasında Şube Müdürü görevini yürütmüştür. Son olarak İnsan Kaynakları Çözüm Ortağı olarak farklı sektörlerde ki birçok firmanın işe alım süreçlerini yürütmektedir. Hande Belirgen ile iletişim sayfamız üzerinden sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey