Başarılı Kadın Girişimciler

Lenf Kanseri Tedavisinden BonnyFood Kuruculuğuna Uzanan Yol

Girişimci kadın hikayelerinde bu defaki konuğumuz BonnyFood Kurucusu Didem Güney Alsoy. Alsoy özellikle yaşadığı sağlık sorunları bu sağlık sorunlarının ardından yaşadığı doğum ve bir çok sorunun ardından kurduğu şirketi ve şirketinin geldiği noktaya kadar hayatında yaşadığı zorlukları anlatacağımız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bu yazıda özellikle kadın girişimcilerin yılmadan tüm zorluklara karşı hayatta kalma iş kurma ve işini büyütmeye dair bir çok örnek bulunmakta.

Her Kötü Durumdan İyi bir Sonuç Çıkarma

Lenf kanseri geçirmesinin ve doğum yapmasının ardından hastanede ziyarete gelenlerin getirdiği çiçek ve çikolataları izleyen Alsoy, geçirdiği rahatsızlıkların sonucunda hastaneden yepyeni bir fikirle ayrılıyor.

Ziyaretçilerin hastanelere, sevdiklerine götürdükleri çiçek ve çikolatayı bir araya getirmeye karar veren Didem Güney Alsoy, çiçek çeklinde çikolatalar, kekler yapmaya başlamış. Bu şekilde kendi şirketini kurmuş.

17 yaşından beri iş hayatında olan Alsoy, Darüşşafaka Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünde okumaya başlamış. Tekstil alanında başladığı çalışma hayatı bankacılık sektöründe devam etmiş. İnternet bankacılığı alanındaki yenilikçi fikirleriyle fark yaratan Alsoy, kısa sürede işinde yükselmiş.

Birkaç yıl önce ise geçirdiği lenf kanseri rahatsızlığı nedeniyle lenf bezi ameliyatı olan Alsoy, hastanede geçirdiği günler neticesinde zihninde yeni bir fikir doğmuş. Hastanede ziyaretine gelenlerin getirdiği çiçeklere ve çikolatalara yer bulmakta zorlanan Alsoy, iki hediyeyi bir araya getirmeye karar vermiş. Çiçek şeklinde çikolatalar, kekler üretme fikri bu şekilde ortaya çıkmış.

Hastaneden Çıkar Çıkmaz BonnyFood’u Kurmak

Hastaneden çıktıktan sonra projesini hayata geçirmek üzere adım atan Didem Güney Alsoy, bankacıyken beraber çalıştığı bir arkadaşıyla 2008 yılında Bonny Food adlı şirketi kurdu. İlk başlarda yalnızca internet üzerinden sipariş alabilen şirket, sonradan Türkiye genelinde 8 şubeye ve 100 çalışana sahip oldu.

Didem Güney Alsoy’un yurt dışından da çeşitli teklifler alan şirketi, on binlerce kayıtlı müşteriye sahip. Pastacılık sektörüyle çiçekçilik sektörünü ortak paydada buluşturan Alsoy, şirketi kurmadan önce ABD’de benzeri bir iş yapan, meyve süslemeciliği alanında hizmet veren bir şirketle iletişime geçip nasıl yapıldığını öğrenmek istediğini belirttiğinde yüzlerce dolar para istediklerini ve bu istek karşısında onlardan daha yaratıcı işler yapabileceğini söyleyen Alsoy, kendi konseptini yaratarak sektörde öne çıkmayı başardı.

Her olumsuz olaydan olumlu bir sonuç çıkarılabileceğine en güzel örneklerden olan Didem Güney Alsoy, yaratıcı zekası ve cesur atılımlarıyla hayatını bambaşka bir yöne çevirmeyi başarmış. Cesaret ve azim ile…

 

Etiketler
Devamını Göster

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Theoren Fleury Jersey